Mijozlar ishtirokida kartalarni chiqarish – bu nafaqat noyob imkoniyat va texnologiya rivojida oldinga qadam, balki shu yerda va hozir mijozlar muammolarini hal qilish imkoniyatidir. UZCARD fintex-industriyasining eng yirik ishtirokchisi sifatida bank xizmatlarini ko‘rsatishda ko‘plab jarayonlarni avtomatlashtirishga faol hissa qo‘shmoqda. Shunday qilib, UZCARDning yangi yechimi banklarga tezkor emissiya to‘lov kartalarini bevosita o‘z filiallarida chiqarish va mijozlarga xizmat ko‘rsatishning tubdan yangi darajasiga chiqish imkonini berdi.
Endilikda “Hamkorbank”ning O‘zbekiston bo‘ylab 49 ta filialida yangi namunadagi kartalarni bir lahzada chiqarish xizmati yo‘lga qo‘yilgan. Bunday kartalarni shaxsiylashtirish jarayoni mijoz bank bilan bog‘langan paytdan boshlab, karta chiqarilgan va faollashtirilgan paytgacha taxminan besh daqiqa davom etadi.
Yangi namunadagi UZCARD kartalari – bu NFC-li embossirlangan kartalar bo‘lib, ular orqali ham kontaktli, ham kontaktsiz usullarda to‘lash, bankomat xizmatlaridan foydalanish va jamoat transportida to‘lovni bir teginish orqali amalga oshirish mumkin.
Agar har xil turdagi kartalar bilan solishtiradigan bo‘lsak, shuni ta’kidlash mumkinki, embossirlangan bank kartalari yanada mukammal hisoblanadi. Ularga bo‘rttirma qilingan belgilarni soxtalashtirish deyarli mumkin emas.
Ushbu kartalarning bir qator boshqa afzalliklarini ham ta’kidlash lozim:
• Embossirlangan kartalar vaqt o‘tishi bilan eskirmaydi, bo‘rttirma ma’lumotlarning o‘qilishi saqlanib qoladi.
• Avvaldan embossirlangan kartalar – premium namuna bo‘lib, o‘z vaqtida maqomga ega bo‘lgan oltin va platinali to‘lov kartalari uchun mo‘ljallangan edi. Va bugungi kunda bunday plastik banklarning o‘ziga xos belgisiga aylanmoqda.
• Barmoqlaringiz bilan karta ma’lumotlarini o‘qish imkoniyati muhim jihatlardan biridir. Bank kartalari egalari nafaqat sog‘lom mijozlar, balki imkoniyati cheklangan shaxslar hamdir. Bu ko‘zi ojiz mijozlar uchun qo‘shimcha ijtimoiylashish va ularga g‘amxo‘rlik qilish imkoniyatidir.
Xizmatdan foydalanish uchun mijoz bank filiallaridan biriga kelishi kerak. Rasmiylashtirish uchun faqat pasport kerak.
Ushbu xizmatga “O‘zbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki ” AJ, “Xalq banki” AT, “Agrobank” ATB, “ASIA ALLIANCE BANK” ATB, “Asakabank” AT, “DAVR BANK” XATB, “Garant Bank” AJ qo‘shilgan.
2023-yil davomida UZCARD Respublikaning barcha bank filiallarini ushbu xizmatga ulashni rejalashtirmoqda, bu esa mamlakatning istalgan joyida embossirlangan UZCARD kartalarini olish imkoniyati va qulayligini ta’minlaydi.

Issuing cards in the presence of clients not only offers unique opportunities and a step forward in technology development but also allows for immediate resolution of client issues. UZCARD, as a major player in the fintech industry, actively promotes the automation of many banking service processes. With UZCARD’s new solution, banks can now perform instant issuance of payment cards directly in their branches, achieving a radically new level of customer service.
Now, the instant issuance service for new UZCARD cards is available in 49 Hamkorbank branches across Uzbekistan. The personalization process for these cards, from the moment the client contacts the bank to the moment of issuance and activation, takes about five minutes.
The new UZCARD cards are embossed and NFC-enabled, allowing for contact and contactless payments, ATM services, and one-touch payments for public transport.
Comparing different types of cards, embossed banking cards are considered more functional. The raised symbols on them are nearly impossible to forge.
Other advantages of these cards include:
• Durability: Embossed cards do not wear out over time, and the raised details remain readable.
• Prestige: Traditionally, embossed cards were premium products, intended for gold and platinum cards, symbolizing status. Today, such plastic has become a hallmark for banks.
• Accessibility: The ability to read card details by touch is vital. Cardholders include not only healthy clients but also those with disabilities. This provides additional socialization opportunities for visually impaired clients and shows care for their needs.
To use this offer, clients need to visit one of the bank’s branches with their passport.
The service has already been joined by the National Bank for Foreign Economic Activity of the Republic of Uzbekistan, People’s Bank, Agrobank, Asia Alliance Bank, Asakabank, Davr Bank, and Garant Bank.
Throughout 2023, UZCARD plans to extend this service to all bank branches in the Republic, ensuring the availability and convenience of receiving embossed UZCARDs nationwide.