Mijozlar ishtirokida kartalarni chiqarish – bu nafaqat noyob imkoniyat va texnologiya rivojida oldinga qadam, balki shu yerda va hozir mijozlar muammolarini hal qilish imkoniyatidir. UZCARD fintex-industriyasining eng yirik ishtirokchisi sifatida bank xizmatlarini ko‘rsatishda ko‘plab jarayonlarni avtomatlashtirishga faol hissa qo‘shmoqda. Shunday qilib, UZCARDning yangi yechimi banklarga tezkor emissiya to‘lov kartalarini bevosita o‘z filiallarida chiqarish va mijozlarga xizmat ko‘rsatishning tubdan yangi darajasiga chiqish imkonini berdi.
Endilikda “Hamkorbank”ning O‘zbekiston bo‘ylab 49 ta filialida yangi namunadagi kartalarni bir lahzada chiqarish xizmati yo‘lga qo‘yilgan. Bunday kartalarni shaxsiylashtirish jarayoni mijoz bank bilan bog‘langan paytdan boshlab, karta chiqarilgan va faollashtirilgan paytgacha taxminan besh daqiqa davom etadi.
Yangi namunadagi UZCARD kartalari – bu NFC-li embossirlangan kartalar bo‘lib, ular orqali ham kontaktli, ham kontaktsiz usullarda to‘lash, bankomat xizmatlaridan foydalanish va jamoat transportida to‘lovni bir teginish orqali amalga oshirish mumkin.
Agar har xil turdagi kartalar bilan solishtiradigan bo‘lsak, shuni ta’kidlash mumkinki, embossirlangan bank kartalari yanada mukammal hisoblanadi. Ularga bo‘rttirma qilingan belgilarni soxtalashtirish deyarli mumkin emas.
Ushbu kartalarning bir qator boshqa afzalliklarini ham ta’kidlash lozim:
• Embossirlangan kartalar vaqt o‘tishi bilan eskirmaydi, bo‘rttirma ma’lumotlarning o‘qilishi saqlanib qoladi.
• Avvaldan embossirlangan kartalar – premium namuna bo‘lib, o‘z vaqtida maqomga ega bo‘lgan oltin va platinali to‘lov kartalari uchun mo‘ljallangan edi. Va bugungi kunda bunday plastik banklarning o‘ziga xos belgisiga aylanmoqda.
• Barmoqlaringiz bilan karta ma’lumotlarini o‘qish imkoniyati muhim jihatlardan biridir. Bank kartalari egalari nafaqat sog‘lom mijozlar, balki imkoniyati cheklangan shaxslar hamdir. Bu ko‘zi ojiz mijozlar uchun qo‘shimcha ijtimoiylashish va ularga g‘amxo‘rlik qilish imkoniyatidir.
Xizmatdan foydalanish uchun mijoz bank filiallaridan biriga kelishi kerak. Rasmiylashtirish uchun faqat pasport kerak.
Ushbu xizmatga “O‘zbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki ” AJ, “Xalq banki” AT, “Agrobank” ATB, “ASIA ALLIANCE BANK” ATB, “Asakabank” AT, “DAVR BANK” XATB, “Garant Bank” AJ qo‘shilgan.
2023-yil davomida UZCARD Respublikaning barcha bank filiallarini ushbu xizmatga ulashni rejalashtirmoqda, bu esa mamlakatning istalgan joyida embossirlangan UZCARD kartalarini olish imkoniyati va qulayligini ta’minlaydi.

АКБ «Hamkorbank» запустил услугу по выпуску мгновенных банковских карт UZCARD нового образца - UZCARD
АКБ «Hamkorbank» запустил услугу по выпуску мгновенных банковских карт UZCARD нового образца
Выпуск карт в присутствии клиентов – это не только уникальные возможности и шаг вперед в области развития технологий, но еще и возможность решать вопросы клиентов здесь и сейчас. UZCARD, как крупнейший участник финтех-индустрии, активно способствует автоматизации многих процессов предоставления банковских услуг. Так, новое решение от UZCARD позволило банкам сегодня производить мгновенную эмиссию платежных карт прямо в своих отделениях и выйти на кардинально новый уровень обслуживания клиентов.
Теперь услуга мгновенного выпуска карт нового образца стала доступна в 49 отделениях АКБ «Hamkorbank» по всему Узбекистану. Процесс персонализации таких карт с момента обращения клиента в банк до момента ее выпуска и активации занимает порядка пяти минут.
Карты UZCARD нового образца — это эмбоссированные карты с поддержкой NFC, с помощью которых можно проводить оплату как контактным, так и бесконтактным методом, пользоваться услугами банкомата, а также оплачивать в одно касание проезд на общественном транспорте.
Если сравнивать разные виды карт, то можно отметить, что эмбоссированные банковские карты считаются более функциональными. Выдавленные на них символы практически невозможно подделать.
Следует отметить и ряд других преимуществ данных карт:
•    Эмбоссированные карты не истираются со временем, выдавленные сведения остаются читаемыми.
•    По первоначальной традиции эмбоссированные карты – это премиумный образец и предназначался он, в свое время, для золотых и платиновых платежных карт, которые обладали статусностью. И сегодня такой пластик становится визитной карточкой банков.
•    Не менее важной является возможность прочесть данные по карте с помощью пальцев. Держателями банковских карт становятся не только здоровые клиенты, но и лица с ограниченными возможностями. Это дополнительная возможность социализации для слабовидящих клиентов и забота о них.
Чтобы воспользоваться предложением, клиенту необходимо прийти в одно из отделений банка. Для оформления понадобится только паспорт.
К услуге уже присоединились АО «Национальный банк внешнеэкономической деятельности Республики Узбекистан», АК «Народный банк», АКБ «Агробанк», АКБ Asia Alliance Bank, АО «Асакабанк», ЧАКБ «Давр Банк», АО «Гарант банк».
В течение 2023 года UZCARD планирует подключить к услуге все банковские отделения Республики, обеспечив доступность и удобство получения эмбоссированных карт UZCARD в любой точке страны.