ATTO EXPO 2024 UZCARDda: Transport kartalaridan foydalanish bo‘yicha yechimlarni namoyishi - UZCARD
24-oktabr kuni UZCARD FORUM 2024 doirasida bo‘lib o‘tgan maxsus fintech ko‘rgazmasi UZCARD EXPO 2024 da O‘zbekiston Respublikasida avtomatlashtirilgan yo‘l haqi to‘lovi tizimi operatori “ATTO” kompaniyasi ishtirok etdi.
UZCARD EXPO 2024 — bank sektoriga bag‘ishlangan maxsus fintech ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi. Tadbir ishtirokchilarining eng so‘nggi ishlanmalarini namoyish qilish uchun platforma bo‘lib xizmat qildi. Shu nuqtai nazardan, ATTO mamlakatda yo‘l haqi to‘lovi tizimini avtomatlashtirishga qaratilgan ilg‘or yechimlarini taqdim etdi. Kompaniya stendida shuningdek, ATTO faoliyati to‘g‘risidagi imidj videomateriali hamda ATTOning real vaqtda ishlashini ko‘rsatuvchi maxsus dashtbord namoyish etildi.
EXPO 2024 O‘zbekiston fintech sohasidagi so‘nggi trendlar va texnologiyalarni muhokama qilish uchun maydoncha bo‘ldi. Forum mehmonlari ATTO stendiga tashrif buyurib, kompaniya ishlanmalari bilan tanishish va hamkorlik yo‘nalishlarini muhokama qilish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
UZCARDning 20 yilligiga bag‘ishlangan forum moliyaviy texnologiyalar sohasidagi yirik tadbir bo‘lib, bank va fintech industriyasi yetakchilari, davlat vakillari va xalqaro ekspertlarni o‘z ichiga olgan 500 dan ortiq ishtirokchilarni birlashtirdi.
Shuningdek, tadbir doirasida ATTO kompaniyasining ijrochi direktori Davron Shoyokubov jamoat transportida naqd pulsiz to‘lovlarni rivojlantirish va tranzaksiyalar o‘sishiga bag‘ishlangan taqdimot bilan chiqish qildi. Shuningdek, Uzcard bilan kobrend kartalarni chiqarishning afzalliklari, ATTOning banklarga ko‘rsatayotgan xizmatlari va bu sohaning rivojlanish istiqbollari muhokama qilindi.
“UZCARD EXPO 2024 da o‘z stendimizni taqdim etganimizdan faxrlanamiz. Bunday muhim tadbirda ishtirok etish bizga avtomatlashtirilgan yo‘l haqi to‘lovi tizimimizni namoyish qilish va Uzcard bilan kobrend kartalarni chiqarish haqida ma’lumot berish imkonini berdi. Biz texnologiyalar transport va moliya sohasidagi xizmatlar sifatini sezilarli darajada yaxshilay olishiga ishonchimiz komil. Bizning yechimlarimiz jarayonlarni optimallashtirish, xavfsizlikni oshirish va foydalanuvchilar uchun qulaylik yaratishga qaratilgan. Ko‘rgazma tashkilotchilariga tajribamiz bilan ulashish va soha bo‘yicha kelajakdagi moliyaviy texnologiyalarni hamkasblar bilan muhokama qilish imkoniyati uchun minnatdorchilik bildiramiz”, — deb izoh berdi ATTO kompaniyasining ijrochi direktori Davron Shoyokubov.

ATTO at UZCARD EXPO 2024: Demonstration of Solutions for Transport Cards - UZCARD
On October 24, as part of UZCARD FORUM 2024, a specialized fintech exhibition, UZCARD EXPO 2024, was held, with the participation of “ATTO,” the operator of the automated fare payment system in the Republic of Uzbekistan.
UZCARD EXPO 2024, a specialized fintech exhibition dedicated to the banking sector, served as a platform to showcase the latest developments from the event participants. In this context, ATTO presented its advanced solutions aimed at automating the country’s fare payment system. The company’s booth also featured a corporate video about ATTO’s activities and a special dashboard displaying the real-time functionality of the ATTO system.
EXPO 2024 became a venue for discussing the latest trends and technologies in the fintech sector in Uzbekistan. Forum guests had the opportunity to visit ATTO’s booth, where they were introduced to the company’s developments and discussed potential areas of cooperation.
The forum, timed to coincide with the 20th anniversary of UZCARD, is a large-scale event in the field of financial technologies, bringing together more than 500 participants, including leaders from the banking and fintech industries, government representatives, and international experts.
During the event, ATTO’s Executive Director, Davron Shoyokubov, delivered a presentation on the key aspects of the development of cashless payments in public transport and the growth of transactions. The benefits of launching co-branded cards with Uzcard, ATTO’s services for banks, and prospects for the sector’s development were also discussed.
“We are proud to have presented our booth at UZCARD EXPO 2024. Participating in such a significant event allowed us to showcase our automated fare payment system and talk about the launch of co-branded cards with Uzcard. We are confident that technology can significantly improve the quality of services in the transport and financial sectors. Our solutions are aimed at optimizing processes, enhancing security, and improving user convenience. We thank the exhibition organizers for the opportunity to share our experience and discuss the future of financial technologies with industry colleagues,” commented Davron Shoyokubov, Executive Director of ATTO.