BTech UZCARD EXPO 2024’da eng so‘nggi mahsulotlarini taqdim etdi
BTech kompaniyasi UZCARD FORUM 2024 doirasida o‘tkazilgan UZCARD EXPO 2024 ko‘rgazmasida ishtirok etdi. Bank uskunalariga texnik xizmat ko‘rsatish sohasida yetakchilardan biri bo‘lgan BTech moliyaviy texnologiyalar va avtomatlashtirish sohasidagi ilg‘or yechimlarini namoyish qildi.
Kompaniyaning asosiy eksponatlaridan biri bankomatlar tarmog‘ini optimallashtirish uchun ishlab chiqilgan yangi dasturiy ta’minot bo‘ldi. Namoyish stendi «Apex Bank» AJ bilan hamkorlikda Nautilus Hyosung MX8600S bankomatida taqdim etildi.
BTech ko‘rgazma stendida O‘zbekistondagi ATM bank tarmog‘ining funksional imkoniyatlarini kengaytirishga mo‘ljallangan bankomatlar uchun dasturiy ta’minot namoyish etildi. Ushbu dasturiy ta’minot respublikada mavjud bo‘lgan barcha o‘z-o‘ziga xizmat ko‘rsatish qurilmalari yetkazib beruvchilarini qo‘llab-quvvatlaydi. Bu esa banklarga bankomatlar tarmog‘ini yanada samaraliroq boshqarish va o‘z xizmatlarini targ‘ib qilish hamda yangi mijozlarni jalb etish orqali qo‘shimcha daromad olish imkonini beradi. Dasturiy ta’minotning asosiy imkoniyatlari quyidagilarni o‘z ichiga oladi:
• ATMning standart funksiyalari (naqd pul berish, jumladan resaykling)
• Cheksiz miqdordagi xizmat ko‘rsatuvchi provayderlardan to‘lovlarni qabul qilish (naqd pul va kartalar orqali)
• Bankomatda mijozning shaxsiy kabineti (internet-banking analogi)
• Terminal tarmog‘ini keng qamrovli monitoring qilish va boshqarish
• Kontaktsiz kartalar va xizmatlarni qo‘llab-quvvatlash
• Kontentni boshqarish, reklama, arizalarni yig‘ish va shaxsiy takliflar.
UZCARD EXPO 2024’dagi ikkinchi muhim yechim bank filiallarini raqamlashtirish uchun mo‘ljallangan STM MV800 qurilmasi bo‘ldi.
STM MV800 – bank operatsiyalarini o‘z-o‘ziga xizmat ko‘rsatish formatiga o‘tkazadigan yuqori texnologiyali qurilma. Mijozlar o‘zlari uchun qulay vaqtda naqd pul yechib olishdan tortib karta chiqarishgacha bo‘lgan keng ko‘lamli xizmatlarni amalga oshirishlari mumkin. Bu yechim filial xodimlariga yuklamani kamaytiradi va mijozlar bilan shaxsiy muloqotga ko‘proq vaqt ajratish imkonini beradi.
BTech stendida taqdim etilgan keyingi yechim barcha mijozlar ehtiyojlariga moslashtirilgan yangi POS-terminallar bo‘ldi.
PAX A910S – Android asosidagi, fiskal modullarni qo‘llab-quvvatlaydigan, biznes jarayonlarini avtomatlashtiruvchi va Uzcard, Visa, MasterCard, UnionPay to‘lov tizimlarini qo‘llab-quvvatlovchi terminal.
PAX IM30 – karta va QR-to‘lovlarni qo‘llab-quvvatlaydigan, o‘z-o‘ziga xizmat ko‘rsatish kiosklari uchun mo‘ljallangan terminal bo‘lib, mijozlar oqimi yuqori bo‘lgan joylar uchun ideal.
PAX A35 – kassa tizimlari uchun aqlli pinpad bo‘lib, xavfsiz tranzaksiyalarni va kartalar hamda mashhur to‘lov tizimlarini (UzcardPay, Click, Tez QR) qo‘llab-quvvatlashni ta’minlaydi.
Shuningdek, BTech jamoasi rossiyalik IT-hamkor bilan birgalikda ishlab chiqilgan bankomatlar tarmog‘ini boshqarish va qo‘llab-quvvatlash yechimini taqdim etdi. Bu ko‘p brendli dasturiy ta’minot qurilmalarning ishonchliligi oshirish, operatsion nazoratni kuchaytirish va xarajatlarni optimallashtirish uchun yaratilgan. U kengaytirilgan diagnostika, muammolarni tahlil qilish imkoniyatini beradi va beqaror aloqa kanallarida ham barqaror ishlaydi, shu sababli bank tarmoqlari uchun ishonchli tanlov hisoblanadi.
Kompaniya xizmat ko‘rsatishni avtomatlashtirish uchun bir nechta yechimlarni taklif qildi.
SmartKiosk-700 – 21 dyuymli sensorli ekranli Android asosidagi ko‘p funksiyali kiosk. U xizmatlarni to‘lash, chipta sotib olish, taksi chaqirish va oziq-ovqat buyurtma qilishni qo‘llab-quvvatlaydi, shuningdek, bank kartalari bilan ishlash uchun IM30 to‘lov terminali bilan jihozlangan.
Umumiy ovqatlanish va chakana savdo sohasida avtomatlashtirish uchun mo‘ljallangan va Windows tizimida ishlaydigan devorga o‘rnatiladigan o‘z-o‘ziga xizmat ko‘rsatish qurilmasi. U barcha turdagi to‘lovlarni, shu jumladan QR-kodlarni qo‘llab-quvvatlaydi va reklamalarni alohida ekranda joylashtirish imkonini beradi.
Savdo markazlari va jamoat joylarida interaktiv xizmatlar uchun mo‘ljallangan lobbi-kiosk. U xalqaro to‘lov tizimlari bilan integratsiyalashgan bo‘lib, odamlar gavjum joylarda to‘lovlarni avtomatlashtirish va interaktiv xizmatlarni taqdim etish uchun yaratilgan.
«UZCARD EXPO 2024 da ishtirok etganimizdan faxrlanamiz. Bu tadbir bizga o‘z yechimlarimizni namoyish etish va xizmat ko‘rsatishning yuqori sifatiga sodiqligimizni ta’kidlash imkonini berdi. Ishonchimiz komilki, bizning mahsulotlarimiz mijozlar bilan o‘zaro munosabatlarni sezilarli darajada yaxshilaydi va moliyaviy xizmatlarni yanada xavfsiz hamda qulay qiladi, bu bugungi kunda juda muhim. Samarali muhokamalar va yangi hamkorlik aloqalarini o‘rnatish imkoniyati uchun barcha UZCARD EXPO 2024 ishtirokchilariga minnatdorchilik bildiraman!» – deya ta’kidladi BTech kompaniyasining mintaqaviy direktori Alisher Xolmatov.
UZCARD EXPO 2024da taqdim etilgan yechimlar BTechning innovatsiyalarni joriy etish va banklarga xizmat ko‘rsatish sifatini yaxshilash, ish samaradorligini oshirish hamda mijozlarga yanada qulay va xavfsiz moliyaviy xizmatlarni taklif qilishga yordam beradigan mahsulotlarni yaratishga sodiqligini yana bir bor isbotladi.

Компания BTech приняла участие в выставке UZCARD EXPO 2024, которая прошла в рамках UZCARD FORUM 2024. Являясь одним из лидеров в области сервисного обслуживания банковского оборудования, BTech продемонстрировала свои передовые решения в сфере финансовых технологий и автоматизации.
Одним из главных экспонатов компании стало новое программное обеспечение, разработанное для оптимизации сети банкоматов – Дэмо стенд был представлен на банкомате Nautilus Hyosung MX8600S совместно с AO Apex Bank.
На демонстрационном стенде BTech было представлено новое ПО для банкоматов, разработанное для расширения функциональности банковской сети АТМ в Узбекистане. Это ПО поддерживает всех поставщиков устройств самообслуживания, представленных в республике, что позволяет банкам более эффективно управлять своей сетью банкоматов и получать дополнительную прибыль, продвигая свои услуги и привлекая новых клиентов. Ключевые возможности программного обеспечения включают:
- Стандартный функционал АТМ (выдача наличных, включая ресайклинг)
- Приём платежей от неограниченного числа поставщиков услуг (наличными и картами)
- Личный кабинет клиента на банкомате (аналог интернет-банка)
- Продвинутый мониторинг и управление сетью терминалов
- Поддержка бесконтактных карт и сервисов
- Управление контентом, реклама, сбор заявок и персональные предложения.
Вторым ключевым решением на UZCARD EXPO 2024 стало устройство STM MV800, предназначенное для цифровизации банковских отделений.
STM MV800 — это высокотехнологичное устройство, которое переводит банковские операции в формат самообслуживания. Клиенты могут выполнять широкий спектр услуг — от снятия наличных до выпуска карт — в удобное для них время. Это решение снижает нагрузку на сотрудников отделений, позволяя им уделять больше времени личному общению с клиентами.
Следующим решением, представленным на стенде BTech, стали новые POS-терминалы, адаптированные под потребности всех клиентов.
PAX A910S — терминал на базе Android с поддержкой фискальных модулей, автоматизирующий бизнес-процессы и поддерживающий платёжные системы Uzcard, Visa, MasterCard, UnionPay.
PAX IM30 — терминал для киосков самообслуживания с поддержкой карт и QR-платежей, идеально подходящий для мест с большим потоком клиентов.
PAX A35 — интеллектуальный пинпад для кассовых систем, обеспечивающий безопасные транзакции и поддержку карт и популярных платёжных систем (UzcardPay, Click, Tez QR).
Также команда BTech представила решение для эксплуатации и поддержки сети банкоматов, разработанное совместно с российским IT-партнёром. Это мультибрендовое программное обеспечение создано для повышения доступности, усиления операционного контроля и оптимизации затрат. Оно обеспечивает расширенную диагностику, анализ проблем и стабильно работает даже при нестабильных каналах связи, что делает его надёжным выбором для банковских сетей.
Компания предложила несколько решений для автоматизации обслуживания.
SmartKiosk-700 — многофункциональный киоск на базе Android с 21-дюймовым сенсорным экраном. Он поддерживает оплату услуг, покупку билетов, заказ такси и доставку еды, а также оснащён платёжным терминалом IM30 для работы с банковскими картами
Настенное устройство самообслуживания, работающее на Windows и предназначенное для автоматизации в сфере общественного питания и розничной торговли. Оно поддерживает все виды оплаты, включая QR-коды, и позволяет размещать рекламу на отдельном экране.
Лобби-киоск для интерактивных услуг в торговых центрах и общественных пространствах. Он интегрирован с международными платёжными системами и предназначен для автоматизации оплаты и предоставления интерактивных услуг в местах с высокой проходимостью.
«Мы гордимся тем, что приняли участие в UZCARD EXPO 2024. Площадка предоставила нам возможность продемонстрировать наши решения и подчеркнуть приверженность высокому качеству обслуживания. Мы уверены, что наши продукты значительно улучшат взаимодействие с клиентами и сделают финансовые услуги более безопасными и доступными, что немаловажно на сегодняшний день. Я хочу поблагодарить всех участников UZCARD EXPO 2024 за плодотворные обсуждения и возможность наладить новые партнёрские отношения!» — прокомментировал Алишер Холматов, региональный директор компании BTech.
Представленные на UZCARD EXPO 2024 решения ещё раз подтвердили приверженность BTech внедрению инноваций и созданию продуктов, которые помогают банкам улучшить качество обслуживания, повысить эффективность работы и предложить клиентам более удобные и безопасные финансовые услуги.