«Innothex» kompaniyalar guruhi va UZCARD «Startup Bridge» akseleratsiya dasturi natijalari O‘zbekistonda bo‘lib o‘tadigan xalqaro PLAS-Forumda sarhisob qilinadi
16-may, 2022yil –Toshkent, Uzbekiston. 2022-yil 25-26-may kunlari Toshkentda bo‘lib o‘tadigan xalqaro PLAS-Forum doirasida O‘zbekiston Respublikasining asosiy milliy to‘lov operatori UZCARD va biznesni raqamlashtirish uchun yuqori texnologik yechimlarning yetakchi yetkazib beruvchisi «Innothech» kompaniyalar guruhi «Startup Bridge» akseleratsiya dasturi yakunlarini sarhisob qiladi. Maxsus tadbir – Demo Day 25-may kuni bo‘lib o‘tadi.
Tadbir 25 may kuni Toshkentdagi International Hotel mehmonxonasidagi xalqaro PLAS-Forum maydonida bo‘lib o‘tadi. 6 ta startap Startup Bridge akseleratorining finalchilari bo‘lishdi:
• Teamwork – O‘zbekistonda IT -xizmat provayderlarini ( frilanserlar ) qidirish uchun onlayn platforma;
• Sug‘urta bozor – foydalanuvchilarga sug‘urta mahsulotlari narxlari va shartlarini solishtirish va xarid qilish imkonini beruvchi sug‘urta xizmatlari bozori;
• Mind – ichki va tashqi hujjat aylanishi, shuningdek, moliyaviy faoliyat va katta ma’lumotlarni qayta ishlash uchun biznes jarayonlarini avtomatlashtirish loyihasi;
• Avlo – B2B bozorlarini birlashtirgan bozor ekotizimi;
• Marta – NFC’li smartfon yordamida kontaktsiz to‘lov xizmati;
• GrowyMe – treninglar, qiziqishlar klublarini yaratish, shaxsiy va guruhli murabbiylik orqali odamlarning ongli tafakkurini rivojlantirishga qaratilgan loyiha.
Texnologik tadbirkorlar o‘zlarining biznes g‘oyalarini xalqaro ekspertlar hay’atiga taqdim etadilar: mahsulotlarning raqobatdosh afzalliklari, moliyaviy modellar va loyihalar birligi. Dastur finalchilari «Innotex» kompaniyalar guruhi, UZCARD Ventures va boshqa venchur fondlaridan investitsiyalarni jalb qilish, shuningdek, o‘z ishlanmalarini yetakchi fintex tashkilotlari ekotizimiga integratsiya qilish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
Tashkilotchilar venchur fondlar, biznes farishtalar, fintech va IT- kompaniyalar, startaplar, toʻlov tizimlari, tadqiqot va konsalting agentliklari, shuningdek, xalqaro bank hamjamiyati va boshqa soha vakillarini ishtirok etishga taklif qilmoqdalar. Tadbirda ro‘yxatdan o‘tish oson – havolaga o‘ting va arizangizni qoldiring.
«Innotek» KG va UZCARD qo‘shma dasturlarining maqsadi – xalqaro IT-maydonida yangi texnologiyalarni rivojlantirish va joriy etish. Bizning «Startup Bridge» loyihamiz o‘z amaliyotlarini bozorga taqdim eta oladigan yangi o‘yinchilar uchun keng imkoniyatlar ochadi. Bu moliyaviy texnologiyalar sohasida sog‘lom raqobatni qo‘llab-quvvatlaydi, shuningdek, butun IT sohasini oldinga siljitadi. «Startup Bridge» akseleratori ishtirokchilari tomonidan ishlab chiqilgan yechimlar yirik o‘yinchilarga o‘z bizneslarini diversifikatsiya qilish va mavjud IT-landshaftga mahsulotlarni to‘g‘ri joylashtirish orqali ularning moliyaviy ekotizimlarining yangi o‘lchovlarini ochishga yordam beradi. Ishonchim komilki, bizning qo‘shma akseleratorimizni muvaffaqiyatli loyiha deb hisoblash mumkin, bu biz uchun bu sohadagi oxirgisi emas,» – ta’kidladi Innotech kompaniyalar guruhi bosh direktorining birinchi o‘rinbosari Aleksey Volinkin.
«UZCARD yuqori texnologiyalar sohasida yanada sifatli va puxta o‘ylangan yechimlarni bozorga chiqarish, shuningdek, ularni kelgusida biznes amaliyotiga joriy etish bo‘yicha «Innothex» DK bilan qo‘shma tashabbuslarni faol amalga oshirishda davom etmoqda. «Startup Bridge» akseleratsiya dasturi bizga innovatsion faoliyatni rivojlantirish va venchur investorlarning e’tiborini O‘zbekiston fintex ekotizimiga jalb qilish, shuningdek, loyihalarimizni respublikadan tashqariga olib chiqishga yordam beradi. Umid qilamizki, loyiha ishtirokchilari bilan ishlashda eng yaxshi mentorlarning ishtiroki ularning tashqi bozorlarda ishlash salohiyatini ochishga yordam beradi,» – dedi Farrux Ziyaev, UZCARD bosh direktori.
«Startup Bridge» akseleratori 2022-yil fevral oyida UZCARD va «Innotek» DK tomonidan ishga tushirilgan. Startap asoschilari Rossiya bozoriga innovatsion biznesni kengaytirishga qaratilgan 10 haftalik unikal kursdan o‘tdilar. Professional mentorlar va trekerlar nazorat qilgan mashg‘ulotlar texnologik kompaniyalarning eng yirik vakillari bilan hamkorlikda uchuvchilarni ishga tushirish uchun turli mavzular va amaliy usullarga qaratilgan.
UZCARD – O‘zbekiston Respublikasining yetakchi milliy to‘lov operatori. Kompaniyaning asosiy maqsadi – milliy to‘lov biznesi sohasida doimiy ravishda izlanish, mahsulotlarni ishlab chiqish va takomillashtirish, zamonaviy xizmat ko‘rsatish xizmatini modernizatsiya qilish, Fintech sanoati sohasida xizmatlarni ko‘paytirishdir. Kompaniya haqida batafsil ma’lumotni rasmiy veb-saytida topishingiz mumkin .

Итоги акселерационной программы ГК «Иннотех» и UZCARD «Startup Bridge» будут подведены на международном ПЛАС-Форуме в Узбекистане
16 мая 2022, Ташкент, Узбекистан – В рамках международного ПЛАС-Форума, который пройдет в Ташкенте с 25 по 26 мая 2022 года, UZCARD, ключевой национальный платежный оператор Республики Узбекистан, и ГК «Иннотех», ведущий поставщик высокотехнологичных решений для цифровизации бизнеса подведут итоги акселерационной программы «Startup Bridge». Специальное мероприятие — Demo Day — пройдет 25 мая.
Мероприятие пройдет на площадке международного ПЛАС-Форума в International Hotel в Ташкенте 25 мая. Финалистами акселератора «Startup Bridge» стали 6 стартапов:
• Teamwork — онлайн платформа для поиска исполнителей IT-услуг (фрилансеров) в Узбекистане;
• Sug’urta bozori — маркетплейс страховых услуг, который позволяет пользователям сравнивать цены и условия страховых продуктов и совершать покупку;
• Mind — проект по автоматизации бизнес процессов по внутреннему и внешнему документообороту, а также финансовой деятельности и обработке больших данных;
• Avlo — маркетплейс экосистема, объединяющая в себе B2B маркетплейсы;
• Marta — сервис бесконтактной оплаты посредством использования смартфона с NFC;
• GrowyMe — проект, который фокусируется на развитии сознательного мышления людей через тренинги, создание клубов по интересам, персональный и групповой коучинг.
Технологические предприниматели представят свои бизнес-идеи международному экспертному жюри: конкурентные преимущества продуктов, финансовые модели и юнит-экономику проектов. Финалисты программы получат возможность привлечь инвестиции от ГК «Иннотех», UZCARD Ventures и других венчурных фондов, а также возможность интегрировать свои разработки в экосистему ведущих финтех-организаций.
Организаторы приглашают к участию представителей венчурных фондов, бизнес-ангелов, финтех и IT-компаний, стартапов, платёжных систем, исследовательских и консалтинговых агентств, а также международного банковского сообщества и других отраслей. Зарегистрироваться на мероприятие просто – пройдите по ссылке и оставьте свою заявку.
«Цель совместных программ ГК «Иннотех» и UZCARD — развитие и внедрение новых технологий на международной IT-арене. Наш проект «Startup Bridge» открывает широкие возможности для новых игроков, которые смогут представить свои практики рынку. Это поддерживает здоровую конкуренцию в финтех отрасли, а также двигает вперед весь IT-сектор. Решения, разработанные участниками акселератора «Startup Bridge», помогут крупным игрокам диверсифицировать свой бизнес и открыть новые измерения их финансовых экосистем через грамотное встраивание продуктов в действующий IT-ландшафт. Убежден, что наш совместный акселератор можно считать успешным проектом, который будет для нас далеко не последним в этой сфере», – подчеркнул Алексей Волынкин, первый заместитель генерального директора ГК «Иннотех».
«UZCARD продолжает активно реализовывать совместные с ГК «Иннотех» инициативы для вывода на рынок более качественных и продуманных решений в сфере высоких технологий, а также для их дальнейшего внедрения в бизнес-практики. Акселерационная программа «Startup Bridge» помогает нам развить инновационную деятельность и привлечь внимание венчурных инвесторов в финтех экосистему Узбекистана, а также вывести наши проекты за пределы Республики. Надеемсся, что участие лучших менторов в работе с участниками проекта способствовало раскрытию их потенциала работы на внешних рынках», — отметил Фаррух Зияев, генеральный директор UZCARD.
Акселератор «Startup Bridge» был запущен в феврале 2022 года компанией UZCARD и ГК «Иннотех». Основатели стартапов прошли уникальный 10-недельный курс, нацеленный на масштабирование инновационного бизнеса на российский рынок. Занятия, которые курировали профессиональные менторы и трекеры, были сфокусированы на различных темах и практических методиках для запуска пилотов в партнерстве с крупнейшими представителями технологических компаний.