«Yagona Umumrespublika Protsessing Markazi» MChJ ishtirokchilari tarkibida o‘zgarish - UZCARD
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 18 martdagi 168-sonli “Iqtisodiyotda davlat ishtirokini yanada qisqartirish va xususiylashtirishni jadallashtirishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi Qarorni ijrosini ta’minlash maqsadida, O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligiga tegishli bo‘lgan “Yagona Umumrespublika Protsessing Markazi” MChJning (keyingi o‘rinlarda – Jamiyat) ustav fondidagi 75 (etmish besh) foizga teng bo‘lgan ulushi O‘zbekiston Respublikasi “Ma’suliyati cheklangan hamda qo‘shimcha ma’suliyatli jamiyatlar tug‘risida”gi Qonunining 20-moddasining 4-qismiga va “Ma’suliyati cheklangan jamiyatlarning ustav fondlari (ustav kapitallari)dagi davlat ulushlarini sotish tartibi to‘g‘risida”gi Nizomining 4-bob 14-bandi (Vazirlar Mahkamasining 2014 yil 6 oktyabrdagi 279-sonli qarorining ilovasi)ga muvofiq Jamiyat ishtirokchilari o‘rtasida ularning ustav fondidagi o‘z ulushlariga mutanosib ravishda sotish yo‘li bilan taqsimlandi.
Shuni ta’kidlash joizki, ishtirokchilar tarkibida o‘zgarishlar UZCARD to‘lov tizimining faoliyatiga hamda karta egalariga hech qanday ta’sir qilmaydi. “Yagona Umumrespublika Protsessing Markazi” MChJ so‘nggi texnologiyalarni joriy etgan holda, avvalgidek UZCARD to‘lov tizimi karta egalari uchun sifatli servis hamda to‘lov tizimning ishtirokchilari va hamkorlari uchun xizmat ko‘rsatishning yuqori standartlarini taqdim etishga intiladi.

Changes in the Participants of «Common Republican Processing Centre» LLC - UZCARD
In accordance with Presidential Decree No. 168 of March 18, 2022, “On Additional Measures to Further Reduce State Participation in the Economy and Accelerate Privatization,” a 75% share in the charter capital of “Common Republican Processing Centre” LLC (hereinafter referred to as CRPC), owned by the Agency for State Asset Management, has been sold to the participants of CRPC proportionally to their shares. This was carried out in accordance with Part 4 of Article 20 of the Law of the Republic of Uzbekistan “On Limited and Additional Liability Companies” and Paragraph 14, Section IV of the Regulation “On the Procedure for the Sale of State Shares in the Charter Capitals of Limited Liability Companies” (Appendix No. 3 to the Cabinet of Ministers Resolution No. 279 of October 6, 2014).
It is important to note that these changes in the participants will not affect the operation of the UZCARD payment system or impact cardholders. By implementing the latest technologies, URPC will continue to strive to provide exceptional service for UZCARD payment system cardholders and maintain high service standards for its participants and partners.