UZCARD kompaniyasi va Innotech kompaniyalar guruhi hamkorligida “Startup Day” - UZCARD
2022-yil 21-aprel, Toshkent, O‘zbekiston – O‘zbekiston Respublikasining asosiy milliy to‘lov operatori UZCARD va biznesni raqamlashtirish uchun yuqori texnologik yechimlarning yetakchi yetkazib beruvchisi «Innothex» KG «Startup Day» maxsus seminarini o‘tkazish rejalarini e’lon qildi.
Tadbir 28-aprel kuni «Startup Bridge» akseleratsiya dasturi doirasida bo‘lib o‘tadi. Vorkshopda Venchur studiyasi direktori Vitaliy Mzokov va Venchur studiyasining M&A yo‘nalishi direktori Aleksey Lukyanov ishtirok etadi. Ma’ruzachilar eng dolzarb mavzularni ko‘taradilar: startaplarni moliyaviy modellashtirish, unitar iqtisodiyot, innovatsion mahsulotlarni ishlab chiqish tamoyillari, shuningdek, strategik investitsiyalar yoki kompaniyalarni qo‘shib olish.
Akselerator ishtirokchilaridan tashqari, tashkilotchilar venchur kapital investitsiyalarini kengaytirish va jalb qilish maqsadida o‘z loyihasini ishlab chiqadigan uchinchi tomon startap jamoalarini taklif qilishadi. Seminar 28 aprel kuni soat 15:00 dan 17:00 gacha Toshkent sh., M.Ulugbek tumani, Mirzo Ulugbek ko‘ch.101 A-uyda bo‘lib o‘tadi. Roʻyxatdan oʻtish uchun havola orqali ariza qoldirish kerak. Ishtirok etish bepul, joylar soni cheklangan.
«Startup Day» 2022-yil mart oyida UZCARD va «Innotech» KG tomonidan ishga tushirilgan «Startup Bridge» qo‘shma akseleratsiya dasturi doirasida amalga oshirilmoqda. U eng yaxshi texnologik loyihalarni izlash va rivojlantirish, yosh tadbirkorlarni o‘qitish va qo‘llab-quvvatlash, shuningdek, o‘zbekistonlik startaplarning Rossiya moliya texnologiyalari bozoriga kirib kelishiga ko‘maklashishga qaratilgan.
UZCARD – O‘zbekiston Respublikasining yetakchi milliy to‘lov operatori. Kompaniyaning asosiy maqsadi – milliy to‘lov biznesi sohasida doimiy ravishda izlanish, mahsulotlarni ishlab chiqish va takomillashtirish, zamonaviy xizmat ko‘rsatish xizmatini modernizatsiya qilish, Fintech sanoati sohasida xizmatlarni ko‘paytirishdir. Kompaniya haqida batafsil ma’lumotni rasmiy veb-saytida topishingiz mumkin .

21 апреля 2022, Ташкент, Узбекистан – UZCARD, ключевой национальный платежный оператор Республики Узбекистан, и ГК «Иннотех», ведущий поставщик высокотехнологичных решений для цифровизации бизнеса, объявили о планах по проведению специального воркшопа «Startup Day».
Мероприятие пройдет 28 апреля в рамках акселерационной программы «Startup Bridge». На воркшопе выступят Виталий Мзоков, директор Венчурной студии и Алексей Лукьянов, директор направления M&A Венчурной студии. Спикеры поднимут наиболее актуальные темы: финансовое моделирование стартапов, юнит экономика, принципы разработки инновационных продуктов, а также стратегические инвестиции или поглощения.
Кроме участников акселератора, организаторы приглашают сторонние команды старапов, которые развивают свой проект с целью масштабирования и привлечения венчурных инвестиций. Воркшоп будет проведен 28 апреля с 15:00 до 17:00 на площадке корпоративного акселератора UZCARD по адресу: Ташкент, М. Улукбекский район, ул. Мирзо Улукбек, 101 A. Для регистрации необходимо оставить заявку по ссылке. Участие бесплатное, количество мест ограничено.
«Startup Day» реализуется в рамках совместной акселерационной программы «Startup Bridge», которая была запущена компанией UZCARD и ГК «Иннотех» в марте 2022 года. Она нацелена на поиск и развитие лучших технологических проектов, обучение и сопровождение молодых предпринимателей, а также содействие в экспансии стартапов из Узбекистана на российский рынок финансовых технологий.