UZCARD VENTURES korporativ venchur fondi startaplar bilan umumiy qiymati $550.000 bo‘lgan investitsiya oldi shartnomalarini imzoladi. - UZCARD
UZCARD VENTURES korporativ venchur fondi startaplar bilan umumiy qiymati $550.000 bo‘lgan investitsiya oldi shartnomalarini imzoladi.
2022-yil, 25-may. Xalqaro PLAS-Forum doirasida UZCARD va «Innotek» DK «Startup Bridge» qo‘shma xalqaro akseleratsiya dasturi yakunlari bo‘yicha Demo Day o‘tkazdi. Akseleratsiya dasturi kompaniyalar tomonidan 2022-yil fevral oyida ishga tushirilgan. Startap asoschilari innovatsion biznesni kengaytirishga qaratilgan 10 haftalik unikal kursdan o‘tdilar.
Tadbir yakunida UZCARD fondi Ventures quyidagi startaplar asoschilari bilan umumiy qiymati 550 000 AQSh dollari miqdorida investitsiya oldi shartnomalar imzoladi:
• MARTA – kontaktsiz to‘lovlarni qabul qilish uchun mobil ilova ( SoftPoS );
• THE MIND – ichki va tashqi hujjat aylanishi, shuningdek, moliyaviy faoliyat va katta ma’lumotlarni qayta ishlash uchun biznes jarayonlarini avtomatlashtirish;
• AVLO – SAAS e-tijorat va dropshippers uchun yechim dizayneri;
• GrowyMe – SIga ega mobil ilova murabbiylik, HealthTech uchun odat kuzatuvchisi;
• ModMe – o‘quv markazlari jarayonlarini avtomatlashtirish uchun CRM tizimi;
• YOTO – elektr skuterlarni bo‘lishish;
• AMS – logistika kompaniyalarining yuk mashinalari uchun texnik monitoring platformasi;
• AvtoTeksh – bu ikkilamchi bozorda avtomobillarni texnik diagnostika qilish uchun yechim.
UZCARD VENTURES mahalliy va xorijiy investorlarni hamda venchur kapital ishtirokchilarini startaplarga birgalikda sarmoya kiritishga taklif qiladi.

Корпоративный венчурный фонд UZCARD VENTURES подписал пред-инвестиционные соглашения со стартапами на общую сумму $550.000
25 мая 2022. В рамках международного ПЛАС-Форума, UZCARD и ГК «Иннотех» провели Demo Day по итогам совместной международной акселерационной программы «Startup Bridge». Программа акселерации была запущена компаниями в феврале 2022 года. Основатели стартапов прошли уникальный 10-недельный курс, нацеленный на масштабирование инновационного бизнеса.
По итогам мероприятия, фонд UZCARD Ventures подписал пред-инвестиционные соглашения на общую сумму $550.000 с основателями следующих стартапов:
• MARTA — мобильное приложение (SoftPoS) для приема бесконтактных платежей;
• THE MIND — автоматизация бизнес процессов по внутреннему и внешнему документообороту, а также финансовой деятельности и обработке больших данных;
• AVLO — SAAS конструктор решений для электронной коммерции и для дропшипперов;
• GrowyMe — мобильное приложение с AI коучингом, трекером привычек по HealthTech ;
• ModMe — CRM система по автоматизации процессов учебных центров;
• YOTO — шеринг электросамокатов;
• AMS — платформа по техническому мониторингу для траков логистических компаний;
• AvtoTeksh — решение по технической диагностике автомобилей на вторичном рынке.
UZCARD VENTURES приглашает локальных и зарубежных инвесторов и венчурных игроков для со-инвестирования в стартапы.