Rossiyadan UZCARD kartalariga «KWIKPAY» xalqaro pul oʻtkazmalari
UZCARD kartalari egalari bugungi kunda Rossiyadan eng yangi “KWIKPAY” xalqaro toʻlov tizimi orqali toʻgʻridan-toʻgʻri oʻz kartalariga pul olishning noyob imkoniyatiga ega.
Loyiha KWIKPAY innovatsion fintex-servisi tomonidan Oʻzbekistondagi hamkor bank “Uzumbank” AJ koʻmagida ishga tushirildi. Loyihaning texnik integratori boʻlib “Plum technologies” MChJ chiqdi. Servis butun dunyo boʻylab mijozlar uchun moliyaviy operatsiyalarni soddalashtirish maqsadida ishlab chiqilgan.
Ushbu yechim foydalanuvchilarga Rossiya banklari kartalaridan UZCARD kartalariga pul oʻtkazmalarini juda qulay va tez amalga oshirish imkonini beradi. UZCARD kartalariga pul oʻtkazish bir zumda sodir boʻladi. Pul oʻtkazmasi nol vositachilik haqi bilan rublda yuboriladi va qabul qiluvchining Oʻzbekistondagi hisob raqamiga foydalanuvchilar uchun manfaatli kurs boʻyicha milliy valyutada oʻtkaziladi. Servisdan foydalanganda hech qanday yashirin vositachilik haqlar yoʻq. Buning uchun mobil ilovada qabul qiluvchining mamlakatini, uning ismini va karta raqamini kiritish lozim – qoʻshimcha parametrlarni koʻrsatish kerak emas.
Servisdan jismoniy shaxs va biznes foydalanishi taxmin qilinadi. Jismoniy shaxslar qarindoshlari va doʻstlariga pul oʻtkazishlari, shuningdek tizimda mavjud boʻlgan mamlakatlardan tovarlar va xizmatlar haqini toʻlashlari mumkin. Kompaniyalar va tadbirkorlar xorijda tovarlarni sotib olishlari, shuningdek chet ellik ishchilarga ish haqi toʻlashlari mumkin.
Transchegaraviy oʻtkazmalarning eng katta hajmi bugungi kunda Oʻzbekiston Respublikasi va Rossiya Federatsiyasi oʻrtasida amalga oshirilmoqda. Bunday oʻsishning asosiy ragʻbatlantiruvchi omillar boʻlib hamkorlikning istiqbolli yoʻnalishlarini mustahkamlash, yagona choksiz toʻlov maydonini yaratish boʻyicha birgalikdagi sa’y-harakatlar doirasida har yili koʻpayib boruvchi oʻzaro sayyohlik oqimlari, transport-logistika aloqalari va mehnat munosabatlari xizmat qildi.

Международные переводы «KWIKPAY» из России на карты UZCARD - UZCARD
Держатели карт UZCARD имеют сегодня уникальную возможность получать деньги из России прямо на свои карты через новейшую международную платежную систему «KWIKPAY».
Проект был запущен инновационным финтех-сервисом KWIKPAY, при поддержке банка-партнера в Узбекистане АО «Uzumbank». Техническим интегратором проекта выступило ООО «Plum technologies». Сервис разработан в целях упростить финансовые операции для клиентов по всему миру.
Данное решение позволяет пользователям осуществлять денежные переводы с карт российских банков на карты UZCARD крайне удобно и быстро. Зачисление перевода на карты UZCARD происходит мгновенно. Перевод отправляется в рублях с нулевой комиссией и зачисляется на счет получателя в Узбекистане в национальной валюте по выгодному курсу для пользователей. При использовании сервиса нет никаких скрытых комиссий за переводы. Для этого нужно в мобильном приложении ввести страну получателя, его имя и номер карты – дополнительных параметров указывать не надо.
Предполагается, что сервисом будут пользоваться физлица и бизнес. Физлица смогут переводить деньги родственникам и знакомым, а также оплачивать товары и сервисы из стран, доступных в системе. Компании и предприниматели смогут покупать товары за рубежом, а также платить зарплату иностранным сотрудникам.
Наибольший объем трансграничных переводов осуществляется сегодня между Республикой Узбекистан и Российской Федерацией. Основными стимулами такого роста, в рамках совместной работы по укреплению перспективных направлений сотрудничества, созданию единого бесшовного платежного пространства послужили ежегодно увеличивающиеся взаимные туристические потоки, транспортно-логистические связи, трудовые отношения.