Texnologiyalar rivojlanayotkan davrda vaqt – gʻoyat qimmatli manbadir. UZCARD NFC texnologiyasini qoʻllab-quvvatlaydigan kartalarini chiqarish boʻyicha hamkorlar roʻyxatini kengaytirishda davom etmoqda.
UZCARD kartalarini bir zumda chiqarish xizmati endilikda «Mikrokreditbank» ATBning 60 ta filialida mavjud. Filiallar butun Respublika boʻyicha joylashgan boʻlib, Oʻzbekistonning barcha yirik shaharlarini qamrab oladi. «Mikrokreditbank» ATB filiallar soni boʻyicha mamlakatdagi uchinchi bank hisoblanadi. Bank 60 ta filial va 98 ta bank xizmatlarini koʻrsatish markazlarida yuridik va jismoniy shaxslarga yuqori sifatli xizmatlarni taqdim etadi. Shuningdek, bank UZCARD kartalariga xizmat koʻrsatuvchi bankomatlarning yirik tarmogʻiga ega va tadbirkorlarga UZCARD kartalariga xizmat koʻrsatish terminallarini berish boʻyicha ajoyib shartlarni taklif etadi.
An’anaviy 8600 kartalariga nisbatan, yangi namunadagi kartalar bir qator afzalliklarga ega:
• Bir zumdagi emissiya – taxminan 5 daqiqa vaqt oladi;
• NFC – kontaktsiz toʻlov texnologiyasini qoʻllab-quvvatlash
• Embossirlangan kartalar vaqt oʻtishi bilan eskirmaydi, bosilgan ma’lumotlar oʻqiladigan boʻlib qolaveradi;
• Kartadan ma’lumotlarni barmoqlar yordamida oʻqish imkoniyati. Bu ko’rish qobiliyati pas fuqarolar uchun qulaydir.
Shuningdek, 5614 kartalari foydalanuvchilari UZCARD kartalariga xizmat koʻrsatuvchi terminallarda tovarlar va xizmatlar uchun haqni hech qanday cheklovlarsiz toʻlashlari, uyali aloqa operatorlari, internet-provayderlar xizmatlarini toʻlash, kommunal toʻlovlarni amalga oshirish uchun ommabop toʻlov ilovalaridan va koʻplab boshqa imkoniyatlardan foydalanishlari mumkin.
Embossirlangan kartalarni MKBANK filiallarida ochish mumkin va buning uchun faqat pasport kerak boʻladi.
Bir zumda kartalarini chiqarish xizmati quyidagi banklarda mavjud: «Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki» AJ, «Agrobank» ATB, «ASIA ALLIANCE BANK» ATB, «Asakabank» AJ, «DAVR BANK» XATB, «Garant bank» AJ, «Hamkorbank» ATB, «Ziraat Bank Uzbekistan» AJ, AT «Xalq banki», «Poytaxt Bank» AJ, «Oʻzsanoatqurilishbank» ATB, «Universal bank» ATB, «Mikrokreditbank» ATB. UZCARDning bir zumda kartalarini chiqaruvchi hamkorlari roʻyxati doimiy ravishda toʻldirilmoqda. Yangiliklarni kompaniya saytida va ijtimoiy tarmoqlarda kuzatib boring.

MKBANK started to emit new UZCARD cards with NFC - UZCARD
In the age of technology, time is a very valuable resource. UZCARD continues to expand the list of partners, who emit NFC supported UZCARD cards.
Instant issuance of UZCARD cards is now available in 60 branches of JSCB “Mikrokreditbank”. Branches are located throughout the Republic covering all major cities in Uzbekistan. JSCB “Mikrokreditbank” is the third bank in the country by the number of branches. The Bank provides high-quality services to businesses and individuals in 60 branches and 98 banking service centers. The Bank also has a vast network of ATMs servicing UZCARD and offers attractive conditions for businesses to issue terminals to service UZCARD cards.
The new card has a number of advantages compared with the traditional 8600 cards:
• Instant emission – it takes about 5 minutes;
• Contactless payment technology – NFC;
• Embossed. Cards do not fade with time, the stamped information remains readable;
• Ability to read card data with fingers. This is convenient for visually impaired citizens.
Also, users of 5614 cards can easily pay for goods and services in terminals, that support UZCARD, use popular payment applications to pay for services of mobile operators, Internet service providers, utility bills, and others.
Embossed cards can be obtained from branches of MKBANK and for this you will need only a passport.
Instant card emission service is available at the following banks: JSC “National Bank of Foreign Economic Activity of the Republic of Uzbekistan”, JSCB “Agrobank”, JSCB “ASIA ALLIANCE BANK”, JSC “Asakabank”, PJSCB “DAVR BANK”, JSC “Garant Bank”, JSCB “Hamkorbank”, JSC “Ziraat Bank Uzbekistan”, JSC “Narodny Bank”, JSC “Poytaxt Bank”, JSCB “Uzpromstroybank”, JSCB “Universal bank”, JSCB “Mikrokreditbank”. The list of partners of UZCARD emitting instant cards is constantly expanding. Follow the news on the company’s website and social networks.