UZCARD bankomatlarida HUMO plastik kartalariga xizmat koʻrsatish
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2023 yil 9 martdagi PQ-88-son “Aholi tomonidan toʻlovlarni amalga oshirishda qoʻshimcha qulayliklar yaratish toʻgʻrisida”gi Qarorini ijro etish maqsadida, “Yagona umumrespublika protsessing markazi” MChJ Milliy banklararo toʻlov tizimi bilan birgalikda UZCARD va HUMO toʻlov tizimlari bankomatlarini integratsiya qilish boʻyicha texnik ishlarni yakunladi.
Hozirgi vaqtda pilot rejimida ikkita bankomat ishlab turibdi: UZCARD ga ulangan va HUMO bank kartalarini qabul qiluvchi “Kapitalbank” ATB bankomati, shuningdek HUMO ga ulangan va UZCARD kartalari qabul qilinishini ta’minlaydigan “Xalq banki” ATB bankomati.
Toʻlov tizimlarining ikkala operatori tomonidan test sinovlari muvaffaqiyatli yakunlangandan soʻng, shuningdek tranzaksiyalarni amalga oshirishda yuzaga kelishi mumkin boʻlgan xatolar aniqlangandan soʻng, tijorat banklarining barcha bankomatlarini ulash rejalashtiriladi.

In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated 09.03.2023 No. ПП-88 “On creating an additional conveniences to make payments by the population”, “Common republican processing centre” LLC together with the National Interbank Payment System has completed technical work on the integration of UZCARD and HUMO payment systems’ ATMs.
Currently, two ATMs already operate in a pilot mode: “Kapitalbank” ATM connected to UZCARD for acceptance HUMO bank cards, and ATM “Xalk Bank” connected to the HUMO for acceptance UZCARD cards.
After the successful completion of tests by both payment systems operators, as well as identification of possible errors during transactions, further connection of all ATMs of commercial banks will be scheduled.
A phased connection of all ATMs, in accordance with the schedule agreed with commercial banks is expected to start from 1st of June, 2023.