UZCARD bilan fintex sohasida karyerangizni boshlang
UZCARD kompaniyasi 3-4 kurs talabalari, magistrantlar va oliy o‘quv yurtlari bitiruvchilari uchun amaliyot dasturi boshlanganini e’lon qiladi. Dasturning maqsadi iqtidorli yoshlarni UZCARD jamoasiga jalb qilishdir. Nomzodlar o‘zlarini qiziqtirgan kasblarga amalda jalb qilinishlari, zarur kasbiy bilim, ko‘nikma va tajribaga ega bo‘lishlari mumkin. Ulardan eng muvaffaqiyatlilari kompaniya xodimlari bo‘lish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
«UZCARD faoliyatining yo‘nalishlari keng ko‘lamli – bu milliy to‘lov biznesi sohasida mahsulotlarni ishlab chiqish va takomillashtirish, zamonaviy xizmat ko‘rsatish servisini modernizatsiya qilish, moliya, texnika va IT – industriyasi sohalarida xizmatlarning o‘sishi. Kadrlar tayyorlash dasturlari kompaniya ijtimoiy siyosatining muhim qismidir. Amaliyot yoshlarga karyerani boshlash va mamlakatning eng yirik kompaniyalaridan biriga ishga kirish imkoniyatini beradi. Ular professional jamoaga qo‘shilishlari, o‘z qobiliyatllarini namoyon qilishlari, bugungi kunda istiqbolli yo‘nalishlardan biri bo‘yicha zarur ko‘nikma va malakalarni rivojlantirishlari mumkin bo‘ladi. Bitiruvchilarni qo‘llab – quvvatlash, ularni qiziqtirish va ularga intilishga arzigulik omillar borligini ko‘rsatish juda muhim», – deya kompaniya bosh direktori Olim Zokirov ta’kidladi.
Qanday qilib amaliyotga topshirish mumkin?
Hammasi juda oddiy. Avvalambor, siz kontakt ma’lumotlaringizni elektron pochtaga yuborishingiz va kompaniya vakilidan qo‘ng‘iroqni kutishingiz kerak. Qo‘ng‘iroqdan so‘ng nomzodlar UZCARD ofisiga umumiy uchrashuvga taklif qilinadi, unda kompaniya faoliyati va amaliyot dasturi haqida batafsil ma’lumot beriladi.
Amaliyot qancha davom etadi?
Amaliyot 3 oydan 6 oygacha davom etishi mumkin. Kompaniya o‘qish bilan amaliyot davrini qulay tarzda birlashtirish uchun moslashuvchan jadvalni ishlab chiqqan. Ishga qabul qilish yo‘nalishlari: IT, axborot xavfsizligi, dasturiy mahsulotlarni ishlab chiqish, ma’lumotlar bazasini boshqarish, tarmoqlarni boshqarish, marketing, HR va boshqalar.
Ishtirokchilar amaliyot davomida nima olishadi?
Treninglar, vorkshoplar ko‘rinishidagi nazariy bilimlar bilan bir qatorda, barcha nomzodlar UZCARD jamoasi har kuni duch keladigan haqiqiy ish holatlarini hal qilish imkoniyatiga ega bo‘ladilar. Amaliyotni iloji boricha samarali o‘tkazish uchun har bir ishtirokchiga boshidan oxirigacha butun jarayonni muvofiqlashtiradigan kurator tayinlanadi.
Amaliyotning yakuniy bosqichi qanday?
Amaliyot tugagandan so‘ng, stajyor yakuniy ishni taqdimot shaklida tayyorlaydi va uni maxsus komissiyaga taqdim etadi. Yakuniy baho butun amaliyot natijalariga ko‘ra belgilanadi va eng muvafaqqiyatli nomzodlarni aniqlashga imkon beradi. Eng yuqori ko‘rsatgichga ega bo‘lganlar kompaniyada ishlash taklifini oladi. To‘liq vaqt o‘qiydigan talabalar esa bo‘sh vaqtlarida 0,5 va 0,75 stavkalarda ishga qabul qilinadi.
UZCARDda amaliyot dasturining boshlang‘ich loyihasi birinchi marta 2022-yilda HR Departamenti uchun ikki yo‘nalish: «O‘qitish va rivojlantirish» va «Rekruting» yo‘nalishlarida ishga tushirilgan. Bugungi kunga kelib, dasturning muvafaqqiyatli bitiruvchilari jamoaning muhim qismiga aylangan va ajoyib natijalarga erishmoqdalar. Quyida ulardan ba’zilarining taassurotlari:
«UZCARDda amaliyot o‘tash menga amaliy tajriba orttirishga yordam berdi. Endi men “soft/hard skills” bo‘yicha dasturlar va trening kontentlarini osongina tuzaman», – deydi Botirova Lyudmila, xodimlar o‘qitish va rivojlantirish bo‘yicha mutaxassis, Webster universiteti magistratura talabasi.
«Amaliyot mening barcha kutganimdan ham ziyoda bo‘ldi! Bu haqiqatan ham men foyda bilan o‘tkazgan vaqt edi. Men potentsial nomzodlar bilan kompetentsiya bo‘yicha intervyular, rezyumelar va biznes aloqalarini skrining qilishni o‘rgandim. Olingan bilimlar bu yo‘nalishda yanada rivojlanishimga katta yordam beradi», – deydi Alijonova Yulduz, O‘zbekiston Milliy Universitetining 4-kurs talabasi.
Siz hoziroq UZCARDda amaliyot o‘tash uchun ariza topshirishingiz mumkin, buning uchun siz aloqa ma’lumotlarini ushbu pochtaga career@uzcard.uz yuborishingiz kerak, xat mavzusida bu amaliyot uchun ariza ekanligini ko‘rsatish kerak.

Построй карьеру в финтех вместе с UZCARD - UZCARD
Компания UZCARD объявляет о старте программы стажировок для студентов 3-4 курсов, магистрантов и выпускников ВУЗов. Цель программы – привлечение молодых высокопотенциальных сотрудников в команду UZCARD. Кандидаты на практике смогут погрузиться в интересующие профессии, приобретут необходимые профессиональные знания, навыки и опыт. Самые успешные из них получат возможность стать сотрудниками компании.
«Направления деятельности UZCARD масштабны – это разработка и совершенствование продуктов в сфере национального платежного бизнеса, модернизация современного сервиса обслуживания, рост услуг в сфере финтех- и IT-индустрии. Программы подготовки кадров являются важной частью социальной политики компании. Стажировка даст ребятам хороший карьерный старт и шанс попасть в одну из крупнейших компаний страны. Они получат возможность влиться в профессиональный коллектив, проявить себя, развить нужные навыки и компетенции по одному из самых перспективных на сегодняшний день направлений. Очень важно поддержать выпускников на входе, заинтересовать и показать, что им есть к чему стремиться» — отметил И.о. генерального директора компании Олим Закиров.
Как попасть на стажировку?
Всё достаточно просто. Для начала, необходимо отправить свои контактные данные на электронную почту и дождаться звонка от представителя компании. После звонка, кандидаты будут приглашены в офис UZCARD на общую встречу, на которой будет более подробно рассказано о деятельности компании и о программе стажировки.
Как долго длится стажировка?
Стажировка может длиться от 3 до 6 месяцев. Компания предусмотрела гибкий график, для комфортного совмещения с учёбой. Направления, по которым осуществляется набор: IT, информационная безопасность, разработка программных продуктов, администрирование баз данных, администрирование сетей, маркетинг, HR и др.
Что получают стажёры во время стажировки?
Наряду с теоретическими знаниями в виде тренингов, воркшопов, все кандидаты получают возможность заниматься и решать реальные рабочие кейсы, с которыми команда UZCARD сталкивается ежедневно. Чтобы прохождение стажировки было максимально продуктивным, за каждым стажёром закрепляется куратор, который координирует весь процесс от начала и до самого завершения.
Как проходит заключительный этап стажировки?
По завершении стажировки, стажер готовит итоговую работу в виде презентации и представляет ее специальной комиссии. Итоговая оценка выставляется по результатам всей стажировки и позволяет выявить наиболее отличившихся кандидатов. Лучшие из лучших получат предложение о работе в компании. При этом студенты очной формы обучения будут приняты на работу на 0,5 и 0,75 ставки в свободное от учебы время.
Пилотный проект программы стажировки в UZCARD впервые был запущен в 2022 году для Департамента HR по двум направлениям: «Обучение и развитие» и «Рекрутинг». На сегодняшний день сильнейшие выпускники стажировки уже стали важной частью команды и добиваются отличных результатов. Вот впечатления некоторых из них:
«Стажировка в UZCARD помогла мне приобрести практический опыт. Теперь я без труда составляю программы и контент тренингов как по soft, так и по hard skills», – поделилась Батырова Людмила, специалист по обучению и развитию персонала, студент магистратуры Университета Webster.
«Стажировка превзошла все мои ожидания! Это действительно было насыщенное время, которое я провела с пользой. Я научилась проводить интервью по компетенциям, делать скрининг резюме и бизнес-коммуникаций с потенциальными кандидатами. Полученные знания отлично помогают мне развиваться в этом направлении дальше», – рассказала Алижонова Юлдуз, рекрутер, студент 4 курса Национального Университета Узбекистана.
Подать заявку на стажировку в UZCARD можно уже сейчас, для этого необходимо отправить свои контактные данные на почту career@uzcard.uz, в теме письма необходимо указать, что это заявка на стажировку.
Другую интересную информацию о проектах UZCARD вы можете узнать, пройдя по ссылке @happinesscorporation