Hurmatli foydalanuvchilar! UZCARD tomonidan yangi «Manzillar yaqinroq» aksiyasi ishga tushirilgani haqida xabar berishdan mamnunmiz.
Aksiya 2023 yil 1 oktyabrdan e’tiboran mamlakatning beshta shahri – Samarqand, Andijon, Qarshi, Urganch va Xiva aholisi uchun boshlanadi va ushbu shaharlarning barcha jamoat transportidagi safarlar uchun amal qiladi.
Endi yoʻl haqini toʻlashda tejash oson, agar siz istalgan bank tomonidan chiqarilgan 5614***, 6262***, 5440*** va 8600*** indeksli UZCARD bank kartalari bilan toʻlasangiz. Bunda, chegirma bir safar uchun 500 soʻmni tashkil qiladi. Yoʻl haqi chegirmani hisobga olgan holda hisobdan yechiladi. Toʻlov jarayonining oʻzi esa maxsus transport kartasi kabi oddiy: smartfonni qurilmaga qoʻysangiz boʻlgani!
NFClik yangi namunadagi UZCARD kartasini quyidagi banklarning istalgan mintaqaviy boʻlinmalarida ochishingiz mumkin: «Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki» AJ, «Agrobank» ATB, «Garant bank» AJ, «Hamkorbank» ATB, Ziraat Bank Uzbekistan, «Kapitalbank» ATB, AT «Xalq banki», «UNIVERSAL BANK» ATB, «Mikrokreditbank» ATB, «Oʻzsanoatqurilishbank» ATB, «Ipoteka-bank» ATIB, «Qishloq qurilish bank» ATB, «Ipak Yo’li» AITB, «Trastbank» XAB, «Asia Alliance Bank» АТB, «Aloqabank» AТ, «Asakabank» AJ, «DAVR BANK» XATB.
Agar siz hali ham NFClik yangi namunadagi UZCARD kartasi egasiga aylanmagan boʻlsangiz, siz Uzcard Pay mobil toʻlov ilovasiga 8600**** kartangizni yuklab, Android smartfoningiz bilan toʻlovni osongina amalga oshirishingiz mumkin. Shunchaki ilovani oʻrnating va uning barcha afzalliklaridan foydalanishni boshlang! Bunda, smartfonda NFC-funksiyasi bo’lishi kerak. Oʻz smartfoningizni transpotdagi validatorga qoʻysangiz kifoya va chegirma avtomatik ravishda amalga kiradi. Agar bunday ilova yoʻlovchida oʻrnatib qoʻyilgan boʻlsa, unda qoʻshimcha hech narsa qilish kerak emas.
Bundan tashqari, Uzcard Pay ilovasida UZCARD virtual kartasini qoʻshish va u bilan gajetni validatorga qoʻyib toʻlovlarni amalga oshirish mumkin. Bugun UZCARD virtual kartasini «Mikrokreditbank» ATBning Mavrid ilovasida, «Qishloq qurilish bank» ATBning Quant mobil ilovasida va Plum toʻlov ilovasida «Universal bank» ATB kartasini ochish mumkin. Bor yog’i ikki daqiqada yangi karta yaratib undan foydalanishni boshlang.

Сэкономить на стоимости проезда помогают карты UZCARD - UZCARD
Акция стартует с 1 октября 2023 г. для жителей пяти городов страны – Самарканда, Андижана, Карши, Ургенча и Хивы, и распространяется на поездки в автобусах данных городов.
Теперь сэкономить при оплате проезда легко, если вы расплачиваетесь бесконтактно банковскими картами UZCARD с индексами 5614***, 6262***, 5440***, выпущенными любым банком, а также картами 8600***, загрузив их в мобильное платежное приложение Uzcard Pay. При этом скидка составляет 500 сум на одну поездку. Стоимость проезда списывается со счета сразу с учётом скидки. А сам процесс оплаты так же прост, как и специальной транспортной картой: приложил смартфон, да и всё!
Открыть карту UZCARD нового образца с поддержкой NFC вы можете в любом из региональных отделений банков: АО «Национальный банк внешнеэкономической деятельности Республики Узбекистан», АКБ «Агробанк», АО «Гарант банк», АКБ «Hamkorbank», Ziraat Bank Uzbekistan, АКБ «Капиталбанк», АК «Народный банк», АКБ «UNIVERSAL BANK», АКБ «Микрокредитбанк», АКБ «Узпромстройбанк», АКИБ «Ипотека-банк», АКБ «Кишлок курилиш банк», АИКБ «Ipak Yo’li», ЧАБ «Трастбанк», АКБ «Asia Alliance Bank», АК «Алокабанк», АО «Асакабанк», ЧАКБ «ДАВР БАНК».
Если вы еще не стали обладателем карты UZCARD нового образца с поддержкой NFC, вы легко можете оплачивать проезд вашим смартфоном на базе Android, загрузив в мобильном платежном приложении Uzcard Pay вашу карту 8600****. Просто установите приложение и начинайте пользоваться всеми его преимуществами! При этом смартфон должен поддерживать NFC-функцию. Достаточно приложить свой смартфон к валидатору в транспорте, и скидка пройдет автоматически. Если такое приложение у пассажира уже установлено, то дополнительно ничего делать не нужно.
Кроме того, в сервис Uzcard Pay можно добавить виртуальную карту UZCARD и расплачиваться ею прикладывая гаджет к терминалу. Открыть виртуальную карту UZCARD сегодня можно в мобильном приложении «Mavrid» АКБ «Микрокредитбанк», в приложении Quant АКБ «Кишлок курилиш банк», либо в приложении Plum, открыв там виртуальную карту АКБ «Universal Bank». Всего пара минут уйдет на то, чтобы создать карту и можно сразу начать пользоваться ею.