UZCARD bankomat tarmog‘ida naqd pul yechish - UZCARD
Hurmatli mijozlar, ommaviy axborot vositalari va ijtimoiy tarmoqlarda bankomatlardan naqd pul yechib olish uchun komissiya miqdori oshirilganligi haqidagi ma’lumotlar tarqalayotganligi munosabati bilan, Yagona umumrespublika protsessing markazi ma’lum qiladiki, O‘zbekiston Respublikasi tijorat banklari uchun belgilangan UZCARD to‘lov tizimi tariflari miqdori o‘zgarmadi.
UZCARD bankomat tarmog‘ida tijorat banklar tomonidan belgilanadigan UZCARD kartalaridan naqd pul yechib olish uchun komissiya miqdori 1%dan oshmaydi.
O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki v mamlakat tijorat banklari tomonidan protsessing markaziga ushbu xizmat uchun komissiya miqdorini oshirish bo‘yicha rasmiy so‘rovlar bilan morojaat qilinmagan.
Shu bilan birga, Sizga eslatib o‘tamizki, ayni payitda, “Qishloq Qurilish bank” aksiyasi doirasida UZCARD karta egalari “Qishloq Qurilish bank” bankomatlarida “Kod orqali naqd pul yechish” yangi UZCARD xizmati orqali mablag‘larni nol komissiya bilan yechib olishlari mumkin.

Cash withdrawal in UZCARD ATM network
Dear clients, in connection with the dissemination in the media and social networks of information about the increase of the commission for withdrawing cash from ATMs, the Common republican processing center informs that the tariffs of UZCARD payment system set for commercial banks of the Republic of Uzbekistan have not been changed.
The amount of the commission for withdrawing cash from UZCARD cards, set by commercial banks in the UZCARD ATM network, does not exceed 1%.
The Central Bank of the Republic of Uzbekistan and commercial banks of the country have not applied to the processing center any official requests to increase the commission for this service.
In addition, we remind you that at the moment, as part of the advertising campaign of Qishloq Qurilish Bank, UZCARD cardholders can withdraw funds with a zero commission through the new UZCARD service “Cash withdrawal by code” at QQB ATMs.