Venchur investitsiyalari bo‘yicha kursning boshlanishi - UZCARD
UZCARD Ventures korporativ venchur fondi O‘zbekiston Venchur kapitali assotsiatsiyasi (O‘zVKA) va IT-Park Uzbekistan bilan hamkorlikda “Venchur investitsiyalari” oflayn kursiga qabulni e’lon qiladi. Kurs ma’ruzachisi va o‘qtuvchisi Denis Kalыshkin, I2BF Global Ventures (AQSh) investitsion direktori.
Kurs potentsial biznes “angels” va venchur investorlar, startap asoschilari va innovatsion ekotizimning boshqa vakillari uchun qiziqarli bo‘ladi.
Kurs dasturi quyidagi mavzularni o‘z ichiga oladi:
• Venchur investitsiyalar va startaplar nima, boshqa investitsiya turlaridan farqlari va xususiyatlari;
• Yangi boshlanuvchilar uchun bozor va raqobatni tahlil qilish usullari;
• Investitsiya bitimining asosiy huquqiy shartlari (term sheet), tipik va
nostandart shartlar, bitimni bajarishdagi xatolar;
• Investitsiyalar kiritishda tahlil qilish mezonlari, amaliyotdan misollar va xatolar va venchur investor
• “Lotin Amerikasidagi venchur kapital bozori tahlili” ishi yechimi;
• “Investitsiya memorandumlari” asosida Amerika fondining Bessemer investitsiya tahlili” ishi yechimi;
• O‘zbekiston startapi misolida investitsiya ishi tahlili.
Kurs 16-apreldan 7-mayga qadar, shanba kunlari soat 10:00 dan 13:00 gacha Mirzo Ulug‘bek ko‘chasi, 101 A. manzilidagi UZCARD Akcelerator joyida bo‘lib o‘tadi. (Mo‘ljal: Metro Ipak yo‘li bekati)

Start of the course on venture investments - UZCARD
Corporate venture fund UZCARD Ventures in partnership with the Venture Capital Association of Uzbekistan (UzVCA) and IT-Park Uzbekistan announces admission to the offline course “Venture investments”. The speaker and teacher of the course will be Denis Kalyshkin, Investment Director of I2BF Global Ventures (USA).
The course will be of interest to potential business angels and venture investors, startup founders and other representatives of the innovation ecosystem.
The course program will include the following topics:
• What are venture investments and start-ups, differences and features compared to other types of investments;
• Methods of Market and Competition Analysis for start-ups;
• Basic legal conditions of an investment transaction (term sheet), typical and atypical conditions, errors in the execution of the transaction;
• Criteria for analysis when making investments, examples from practice and mistakes and venture investor
• Solution of the case “analysis of the venture capital market in Latin America”;
• Solution of the case “analysis of investments of the American Bessemer fund based on investment memos”;
• Analysis of an investment case on the example of a startup from Uzbekistan.
The course will be held from April 16 to May 7, on Saturdays from 10:00 to 13:00 at the UZCARD Accelerator site at the address – Mirzo Ulugbek Street, 101 A. (Landmark: subway station Ipak Yuli)