Venchur investitsiyalari bo‘yicha kursning boshlanishi - UZCARD
UZCARD Ventures korporativ venchur fondi O‘zbekiston Venchur kapitali assotsiatsiyasi (O‘zVKA) va IT-Park Uzbekistan bilan hamkorlikda “Venchur investitsiyalari” oflayn kursiga qabulni e’lon qiladi. Kurs ma’ruzachisi va o‘qtuvchisi Denis Kalыshkin, I2BF Global Ventures (AQSh) investitsion direktori.
Kurs potentsial biznes “angels” va venchur investorlar, startap asoschilari va innovatsion ekotizimning boshqa vakillari uchun qiziqarli bo‘ladi.
Kurs dasturi quyidagi mavzularni o‘z ichiga oladi:
• Venchur investitsiyalar va startaplar nima, boshqa investitsiya turlaridan farqlari va xususiyatlari;
• Yangi boshlanuvchilar uchun bozor va raqobatni tahlil qilish usullari;
• Investitsiya bitimining asosiy huquqiy shartlari (term sheet), tipik va
nostandart shartlar, bitimni bajarishdagi xatolar;
• Investitsiyalar kiritishda tahlil qilish mezonlari, amaliyotdan misollar va xatolar va venchur investor
• “Lotin Amerikasidagi venchur kapital bozori tahlili” ishi yechimi;
• “Investitsiya memorandumlari” asosida Amerika fondining Bessemer investitsiya tahlili” ishi yechimi;
• O‘zbekiston startapi misolida investitsiya ishi tahlili.
Kurs 16-apreldan 7-mayga qadar, shanba kunlari soat 10:00 dan 13:00 gacha Mirzo Ulug‘bek ko‘chasi, 101 A. manzilidagi UZCARD Akcelerator joyida bo‘lib o‘tadi. (Mo‘ljal: Metro Ipak yo‘li bekati)

Старт курса по венчурным инвестициям
Корпоративный венчурный фонд UZCARD Ventures в партнерстве с Ассоциацией Венчурного Капитала Узбекистана (UzVCA) и IT-Park Uzbekistan объявляет набор на офлайн курс “Венчурные инвестиции”. Спикером и преподавателем курса будет выступать — Денис Калышкин, инвестиционный директор венчурного фонда I2BF Global Ventures (США).
Курс будет интересен для потенциальных бизнес-ангелов и венчурных инвесторов, основателям стартапов и другим представителям инновационной экосистемы.
Программа курса будет включать следующие темы:
• Что такое венчурные инвестиции и стартапы, отличие и особенности по сравнению с другими типами инвестиций;
• Методы Анализа рынка и конкуренции для стартапов;
• Основные юридические условия инвестиционной сделки (term sheet), типичные и нетиповые условия, ошибки при оформлении сделки;
• Критерии анализа при проведении инвестиций, примеры из практики и ошибки и венчурного инвестора
• Решение кейса «анализ венчурного рынка Латинской Америки»;
• Решение кейса «анализ инвестиций американского фонда Bessemer на базе инвестиционных мемо»;
• Разбор инвестиционного кейса на примере стартапа из Узбекистана.
Курс будет проходить с 16 апреля до 7 мая, по субботам с 10:00 до 13:00 на площадке Акселератора UZCARD по адресу — улица Мирзо Улугбека, 101 А. (Ориентир: Метро Ипак Йули)