O‘zbekistonning banklar, fintech sanoati va raqamli sektoridagi yetakchi kompaniyalarning sport jamoalarini birlashtiradigan FINTECH LEAGUE 2025 korporativ turnirining yangi mavsumi boshlandi. Birinchi bo‘lib “A” va “B” guruhlari ishtirokchilari maydonga chiqishdi va shu tariqa turnir rasman ochildi.
Fintech League tashkilotchisi UZCARD ko‘magida Football Corp hisoblanadi. Turnirning maqsadi fintech ekotizimida korporativ madaniyat, norasmiy hamkorlik va sog‘lom sport raqobatini rivojlantirishdan iborat. Turnir har yili o‘tkaziladigan muhim anʼanaga aylanishi rejalashtirilgan.
O‘yinlar hayajonli, chinakam raqobatbardosh muhitda bo‘lib o‘tadi va maydondagi har bir uchrashuv ishtirokchilarning professional ruhi va jamoaviy sinergiyasini o‘zida aks etmoqda. UZCARD ofisida o‘tkazilgan qur’a tashlash natijalariga ko‘ra, guruhlar tuzilib, o‘yinlar jadvali tuzildi va yangi mavsumning asosiy o‘yinlari belgilab olindi.
Dam olish kunlari “Bunyodkor” stadionida bir vaqtning o‘zida ikkita maydonda o‘yinlar bo‘lib o‘tdi. 12 va 13 aprel kunlari bo‘lib o‘tgan dastlabki turlarda quyidagi vakillar maydonga chiqishdi:
12 aprel (shanba)
– ANORBANK va XALQ BANK
– ASAKABANK va MYBANK
– HAYOT BANK va OFB
– BEELAB va PAYNET
– ALIF va NBU
– MARKAZIY BANK va UCELL
13 aprel (yakshanba)
– POYTAXT BANK va HAMKORBANK
– INFIN BANK va AGROBANK
– SQB va TENGE BANK
– TURON BANK va BRB
– BTECH va SOLIQ SERVIS
– UZCARD va MKBANK
Barcha o‘yinlar kechki payt, soat 17:00 dan boshlab, ikkita parallel maydonda o‘tkaziladi, bu esa sport dinamikasini va jamoalar o‘rtasida muvozanatni saqlashga yordam beradi. Turnir jadvaliga ko‘ra o‘yinlar aprel oyi oxirigacha davom etadi va ushbu jadval rasmiy veb-saytda mavjud.

Стартовал новый сезон корпоративного турнира FINTECH LEAGUE 2025, объединяющего спортивные команды из банков, ведущих компаний финтех-отрасли и цифрового сектора Узбекистана. Первыми на поле вышли участники групп A и B, тем самым официально открыв турнир.
Организатор Финтех Лиги — Football Corp при поддержке UZCARD. Цель турнира- развитие корпоративной культуры, неформального взаимодействия и здоровой спортивной конкуренции в экосистеме финтеха. Планируется, что турнир станет важной ежегодной традицией.
Матчи проходят в захватывающей, по-настоящему соревновательной атмосфере, и каждая встреча на поле становится отражением профессионального духа и командной синергии участников. По итогам жеребьевки, проведенной в офисе UZCARD, сформированы группы, составлено расписание матчей и определены главные встречи нового сезона.
В выходные матчи прошли на двух площадках стадиона «Бунёдкор» одновременно. В первых турах, состоявшихся 12 и 13 апреля, на поле вышли представители:
12 апреля (суббота)
– ANORBANK и XALQ BANK
– ASAKABANK и MYBANK
– HAYOT BANK и OFB
– BEELAB и PAYNET
– ALIF и NBU
– MARKAZIY BANK и UCELL
13 апреля (воскресенье)
– POYTAXT BANK и HAMKORBANK
– INFIN BANK иAGROBANK
– SQB и TENGE BANK
– TURON BANK и BRB
– BTECH и SOLIQ SERVIS
– UZCARD и MKBANK
Все матчи проходят в вечернее время, начиная с 17:00, на двух параллельных полях, что позволяет сохранить спортивную динамику и равномерную нагрузку команд. Расписание турнира включает игры до конца апреля и доступно на официальном сайте.