O‘zbekistonning banklar, fintech sanoati va raqamli sektoridagi yetakchi kompaniyalarning sport jamoalarini birlashtiradigan FINTECH LEAGUE 2025 korporativ turnirining yangi mavsumi boshlandi. Birinchi bo‘lib “A” va “B” guruhlari ishtirokchilari maydonga chiqishdi va shu tariqa turnir rasman ochildi.
Fintech League tashkilotchisi UZCARD ko‘magida Football Corp hisoblanadi. Turnirning maqsadi fintech ekotizimida korporativ madaniyat, norasmiy hamkorlik va sog‘lom sport raqobatini rivojlantirishdan iborat. Turnir har yili o‘tkaziladigan muhim anʼanaga aylanishi rejalashtirilgan.
O‘yinlar hayajonli, chinakam raqobatbardosh muhitda bo‘lib o‘tadi va maydondagi har bir uchrashuv ishtirokchilarning professional ruhi va jamoaviy sinergiyasini o‘zida aks etmoqda. UZCARD ofisida o‘tkazilgan qur’a tashlash natijalariga ko‘ra, guruhlar tuzilib, o‘yinlar jadvali tuzildi va yangi mavsumning asosiy o‘yinlari belgilab olindi.
Dam olish kunlari “Bunyodkor” stadionida bir vaqtning o‘zida ikkita maydonda o‘yinlar bo‘lib o‘tdi. 12 va 13 aprel kunlari bo‘lib o‘tgan dastlabki turlarda quyidagi vakillar maydonga chiqishdi:
12 aprel (shanba)
– ANORBANK va XALQ BANK
– ASAKABANK va MYBANK
– HAYOT BANK va OFB
– BEELAB va PAYNET
– ALIF va NBU
– MARKAZIY BANK va UCELL
13 aprel (yakshanba)
– POYTAXT BANK va HAMKORBANK
– INFIN BANK va AGROBANK
– SQB va TENGE BANK
– TURON BANK va BRB
– BTECH va SOLIQ SERVIS
– UZCARD va MKBANK
Barcha o‘yinlar kechki payt, soat 17:00 dan boshlab, ikkita parallel maydonda o‘tkaziladi, bu esa sport dinamikasini va jamoalar o‘rtasida muvozanatni saqlashga yordam beradi. Turnir jadvaliga ko‘ra o‘yinlar aprel oyi oxirigacha davom etadi va ushbu jadval rasmiy veb-saytda mavjud.

Fintech teams enter the field: the start of FINTECH LEAGUE 2025
The new season of the corporate tournament FINTECH LEAGUE 2025, which unites sports teams from banks, leading companies of the fintech industry and digital sector of Uzbekistan, has started. The first to take the field were the participants of groups A and B, thus officially opening the tournament.
The Fintech League is organised by Football Corp with the support of UZCARD. The aim of the tournament is to develop corporate culture, informal interaction and healthy sports competition in the fintech ecosystem. It is planned that the tournament will become an important annual tradition.
The matches take place in an exciting, truly competitive atmosphere, and each meeting on the field becomes a reflection of the professional spirit and team synergy of the participants. According to the results of the draw held at the UZCARD office, the groups were formed, the schedule of matches was drawn up and the main meetings of the new season were determined:
April 12 (Saturday)
– ANORBANK and XALQ BANK
– ASAKABANK and MYBANK
– HAYOT BANK and OFB
– BEELAB and PAYNET
– ALIF and NBU
– MARKAZIY BANK and UCELL
April 13 (Sunday)
– POYTAXT BANK and HAMKORBANK
– INFIN BANK and AGROBANK
– SQB and TENGE BANK
– TURON BANK and BRB
– BTECH and SOLIQ SERVIS
– UZCARD and MKBANK
All matches take place in the evening, starting at 5:00 p.m., on two parallel fields, which allows to keep the sporting dynamics and even load of the teams. The tournament schedule includes games until the end of April and is available on the official website.