UZCARD tezkor kartalari endi «O‘zsanoatqurilishbank» ATBda - UZCARD
Bugungi kunda texnologiyaning rivojlanishi embossirlangan kartalarni chiqarish jarayonini sezilarli darajada osonlashtirdi. UZCARDning ushbu yo‘nalishdagi salmoqli ishlari banklar uchun bevosita o‘z filiallarida to‘lov kartalarini bir zumda chiqarich va mijozlarga xizmat ko‘rsatishning tubdan yangi darajasiga o‘tish imkonini berdi.
Endilikda “O‘zsanoatqurilishbank” ATBning O’zbekiston bo’ylab 45 ta filialida yangi turdagi UZCARD kartalarini bir zumda chiqarish xizmati yo‘lga qo‘yildi. Mijozlar o‘z kartalarini ariza berilgan paytning o’zida darhol olish imkoniyatga ega boʻlishadi. Murojaat qilingan paytdan boshlab kartani chiqarish va faollashtirish jarayoni 10 daqiqagacha vaqt oladi va o’sha zahoti kerakli moliyaviy operatsiyalarni amalga oshirishni boshlash mumkin.
Yangi UZCARD kartalari NFC texnologiyasini qo‘llab-quvvatlaydigan embossirlangan kartalardir. Ular to‘lovlarni amalga oshirish, bankomatlar xizmatlaridan foydalanish, jamoat transportida yo’l haqini oson va tez to‘lash imkonini beradi.
Plastik kartalarni embossirlashning asosiy sababi, yuqori darajadagi xavfsizlik va boshqa bir qator afzalliklarga egadir:
• Embossirlangan kartalar vaqt o’tishi bilan eskirmaydi, undagi ma’lumotlar o’qilish imkoniyatini saqlab qoladi.
• Embossirlangan kartalar yuqori darajaga ega bo’lgan premium-klass mahsulotidir, va bugungi kunda bunday plastik kartalar ko’plab banklarning o’ziga xos tashrifnomasiga aylanib bormoqda.
• UZCARD karta egalari orasida ko‘zi ojiz fuqarolar bor, ular kartadagi boʻrttirilgan yozuvlarni barmoqlari bilan osongina o‘qiy oladilar.
Xizmatdan foydalanish uchun mijoz bank filiallaridan biriga pasport bilan kelishi kerak.
Ushbu turdagi kartalar quyidagi banklarda mavjud: “O‘zbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy aloqalar milliy banki” AT, “Agrobank” ATB, “Asakabank” AT, “ASIA ALLIANCE BANK” ATB, “Garant Bank” ATB, “DAVR BANK” ATB, “Hamkorbank” ATB, OAJ “Xalq banki, “Ziraat bank Uzbekistan” AJ va “O‘zsanoatqurilishbank” ATB.
2023-yil oxiriga qadar, UZCARD respublikaning barcha bank filiallarini ushbu xizmatga ulashni rejalashtirmoqda, bu esa Respublikaning istalgan nuqtasida UZCARD embossirlangan kartalarini olish imkonini beradi.

Теперь мгновенные карты UZCARD стали доступны в АКБ «Узпромстройбанк»
Сегодня технические достижения смогли значительно облегчить и ускорить процесс выпуска эмбоссированных карт. Существенная работа UZCARD в данном направлении позволила банкам значительно сократить долю использования услуг сторонних исполнителей, производить мгновенную эмиссию платежных карт прямо в своих отделениях и перейти на кардинально новый уровень обслуживания клиентов.
Теперь услуга по мгновенному выпуску карт UZCARD нового образца стала доступна в 45 отделениях АКБ «Узпромстройбанк». У клиентов банка появилась уникальная возможность забрать свою карту сразу же в день обращения. Процесс персонализации с момента обращения до момента выпуска и активации карты занимает не более 10 минут, и можно сразу приступать к проведению необходимых финансовых операций.
Карты UZCARD нового образца – это эмбоссированные карты с поддержкой технологии NFC. Они позволяют как контактным, так и бесконтактным методом, производить оплату, пользоваться услугами банкоматов, легко и быстро расплачиваться за проезд в общественном транспорте.
Основная причина эмбоссирования пластиковых карт – это высокий уровень безопасности и еще целый ряд преимуществ:
• Эмбоссированные карты не истираются со временем, выдавленные сведения остаются читаемыми.
• По первоначальной традиции эмбоссированные карты – это продукт премиум-класса, обладающий статусностью. И сегодня такой пластик становится визитной карточкой многих банков.
• Среди держателей карт UZCARD есть слабовидящие граждане, которые при помощи пальцев могут легко считать выдавленные на карте сведения.
Чтобы воспользоваться предложением, клиенту необходимо просто прийти с паспортом в одно из отделений банка.
К услуге уже присоединились АО «Национальный банк внешнеэкономической деятельности Республики Узбекистан», АКБ «Агробанк», АО «Асакабанк», АКБ «ASIA ALLIANCE BANK», АО «Гарант банк», ЧАКБ «ДАВР БАНК», АКБ «Hamkorbank», АК «Народный банк», АО «Ziraat Bank Uzbekistan» и АКБ «Узпромстройбанк».
До конца 2023 года UZCARD планирует подключить к услуге все банковские отделения Республики, обеспечив возможность получения эмбоссированных карт UZCARD в любой точке страны.