UZCARD loyihalari natijasida mamlakatimizda jahon standartidagi universal yuqori sifatli raqamli mahsulotlar paydo bo‘ldi, ular karta egalari uchun keng to‘lov imkoniyatlarini ochib beradi, shuningdek, barcha bozor ishtirokchilari uchun xavfsizroq, samaraliroq va shaffof muhitni shakllantirishga hissa qo‘shadi. UZCARD tomonidan bank kartalarini shaxsiylashtirish sohasida salmoqli ishlar amalga oshirildi, bu esa bugungi kunda banklarga mijozlar uchun xizmat ko‘rsatish tezligi va ko‘rsatilayotgan xizmat sifatini sezilarli darajada oshirish imkonini bermoqda.
Endi UZCARD-Mastercard kobeydj kartalarining tezkor chiqarilish imkoniyati Ziraat Bank Uzbekistanning barcha filiallarida ham mavjud. Bunday kartalarni shaxsiylashtirish jarayoni, mijoz bank bilan bog‘langan paytdan boshlab, ular chiqarilgan va faollashtirilgan paytgacha, taxminan besh daqiqa vaqt oladi. UZCARDning yangi taklifi bilan ushbu vazifani to‘g‘ridan-to‘g‘ri bank bo‘linmalarida amalga oshirish mumkin. Mijoz ariza berilgan kunning o‘zidayoq darhol kartani oladi va u orqali moliyaviy operatsiyalarni amalga oshirishni boshlashi mumkin.
UZCARD-Mastercard kobeydj kartalari o‘zining qulayligi bilan ajralib turadi. O‘zbekistonda bunday karta mahalliy so‘mli karta, xorijda esa Mastercard xalqaro to‘lov tizimining kartasi sifatida ishlaydi.
Ushbu mahsulot bir vaqtning o‘zida ikkita to‘lov tizimining O‘zbekiston va butun dunyo bo‘ylab xaridlar uchun to‘lov qilish, naqd pulsiz o‘tkazmalarni qabul qilish, mehmonxona uchun to‘lash, Internet orqali chiptalar sotib olish, onlayn-do‘konlarda xaridlar amalga oshirish, bankomatlardan pul yechib olish singari afzalliklardan foydalanish imkonini beradi. Shuningdek, kobeydj karta egalari mamlakat ichida P2P pul o‘tkazmalarini amalga oshirish va dunyoga mashhur onlayn-do‘konlar, jumladan, Amazon, AliExpress, Google play, App Store va boshqalardan xarid qilish imkoniyatiga ega bo‘ladilar. Bunday holda, mablag‘larni oldindan konvertatsiya qilishning hojati yo‘q, ular to‘lovni amalga oshirishda avtomatik ravishda konvertatsiya qilinadi.
Bundan tashqari, UZCARD-Mastercard kobeydj kartalari xavfsizlikning yuqori darajasini ta’minlaydi. Kartalarda «Mastercard Secure Code» xizmati yoki Internet tarmog‘ida Mastercard to‘lov tizimining bank kartalari bilan operatsiyalarni amalga oshirishda qo‘shimcha himoyani ta’minlaydigan 3-D Secure deb ataladigan xizmat mavjud.
Bugungi kunda mijozlar uchun kurash jarayonida kartalarni tezkor chiqarish texnologiyalari o‘ziga xos afzalliklarni taqdim etadi va moliya tashkilotlariga xizmat ko‘rsatishning tubdan yangi darajasiga chiqish, ishlab chiqarilayotgan mahsulotlar turini ko‘paytirish imkonini beradi. Hozirda “O‘zbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki” AT, “Agrobank” ATB, “Asakabank” AT, “ASIA ALLIANCE BANK” ATB, “Garant Bank” AT, “DAVR BANK” XATB, “Hamkorbank” ATB, “Xalq banki» AK va “Ziraat Bank Uzbekistan” AJ ushbu xizmatni mijozlarga taqdim etadi.
UZCARD jamoasi to‘lov tizimida ishtirok etuvchi banklar uchun doimiy ravishda mijozlarga xizmat ko‘rsatishning yuqori darajasiga va yangi iste’molchi tajribasiga erishishga yordam beradigan sharoit va vositalarni ishlab chiqish yo‘lida faol harakatini davom etmoqda.

Теперь мгновенные кобейджинговые карты UZCARD-Mastercard стали доступны в Ziraat Bank Uzbekistan! - UZCARD
Благодаря проектам UZCARD, в стране появились универсальные высококачественные цифровые продукты мирового уровня, открывающие перед держателями карт большой спектр возможностей для проведения оплат, а также способствующие формированию более безопасной, эффективной и прозрачной среды для всех участников рынка. Существенная работа была проведена UZCARD и в сфере персонализации банковских карт, позволяющих банкам сегодня существенно увеличить скорость обслуживания клиентов и качество оказываемого сервиса.
Теперь мгновенный выпуск — кобейджинговых UZCARD-Mastercard — стал доступен также во всех отделениях Ziraat Bank Uzbekistan. Процесс персонализации таких карт, с момента обращения клиента в банк до момента их выпуска и активации, занимает около пяти минут. С новым предложением от UZCARD, реализация данной задачи стала возможной прямо в отделениях банков. Клиент забирает карту сразу же в день обращения и может начинать проводить по ней финансовые операции.
Кобейджинговые карты UZCARD-Mastercard отличаются своим удобством. В Узбекистане такая карта работает как локальная сумовая, а за рубежом как карта международной платежной системы Mastercard.
Данный продукт позволяет одновременно использовать преимущества двух платежных систем: оплачивать покупки в Узбекистане и по всему миру, получать безналичные денежные переводы, бронировать номера в гостиницах, покупать билеты через Интернет, оплачивать покупки в онлайн-магазинах, снимать денежные средства в банкоматах. Также держатели кобейджинговых карт получат возможность совершать P2P переводы внутри страны и делать покупки во всемирно известных интернет-магазинах: Amazon, AliExpress, Google play, App store и т.д. При этом нет необходимости заранее конвертировать средства, они конвертируются автоматически, при проведении платежа.
Кроме того, кобейджинговые карты «UZCARD-Mastercard» обеспечивают повышенный уровень безопасности. В картах реализован сервис «Mastercard Secure Code» или так называемый 3-D Secure, обеспечивающий дополнительную защиту при проведении операций по банковским картам платежной системы Mastercard в сети Интернет.
Сегодня в борьбе за клиентов, технологии моментального выпуска карт предоставляют уникальные преимущества и позволяют финансовым организациям выйти на кардинально новый уровень обслуживания, увеличивать ассортимент выпускаемых продуктов. К услуге уже присоединились АО «Национальный банк внешнеэкономической деятельности Республики Узбекистан», АКБ «Агробанк», АО «Асакабанк», АКБ «ASIA ALLIANCE BANK», АО «Гарант банк», ЧАКБ «ДАВР БАНК», АКБ «Hamkorbank», АК «Народный банк» и АО «Ziraat Bank Uzbekistan».
Команда UZCARD активно двигается в направлении развития таких условий и инструментов для банков участников платежной системы, которые будут постоянно способствовать выходу на высокий уровень обслуживания клиентов и новому потребительскому опыту.