UZCARD loyihalari natijasida mamlakatimizda jahon standartidagi universal yuqori sifatli raqamli mahsulotlar paydo bo‘ldi, ular karta egalari uchun keng to‘lov imkoniyatlarini ochib beradi, shuningdek, barcha bozor ishtirokchilari uchun xavfsizroq, samaraliroq va shaffof muhitni shakllantirishga hissa qo‘shadi. UZCARD tomonidan bank kartalarini shaxsiylashtirish sohasida salmoqli ishlar amalga oshirildi, bu esa bugungi kunda banklarga mijozlar uchun xizmat ko‘rsatish tezligi va ko‘rsatilayotgan xizmat sifatini sezilarli darajada oshirish imkonini bermoqda.
Endi UZCARD-Mastercard kobeydj kartalarining tezkor chiqarilish imkoniyati Ziraat Bank Uzbekistanning barcha filiallarida ham mavjud. Bunday kartalarni shaxsiylashtirish jarayoni, mijoz bank bilan bog‘langan paytdan boshlab, ular chiqarilgan va faollashtirilgan paytgacha, taxminan besh daqiqa vaqt oladi. UZCARDning yangi taklifi bilan ushbu vazifani to‘g‘ridan-to‘g‘ri bank bo‘linmalarida amalga oshirish mumkin. Mijoz ariza berilgan kunning o‘zidayoq darhol kartani oladi va u orqali moliyaviy operatsiyalarni amalga oshirishni boshlashi mumkin.
UZCARD-Mastercard kobeydj kartalari o‘zining qulayligi bilan ajralib turadi. O‘zbekistonda bunday karta mahalliy so‘mli karta, xorijda esa Mastercard xalqaro to‘lov tizimining kartasi sifatida ishlaydi.
Ushbu mahsulot bir vaqtning o‘zida ikkita to‘lov tizimining O‘zbekiston va butun dunyo bo‘ylab xaridlar uchun to‘lov qilish, naqd pulsiz o‘tkazmalarni qabul qilish, mehmonxona uchun to‘lash, Internet orqali chiptalar sotib olish, onlayn-do‘konlarda xaridlar amalga oshirish, bankomatlardan pul yechib olish singari afzalliklardan foydalanish imkonini beradi. Shuningdek, kobeydj karta egalari mamlakat ichida P2P pul o‘tkazmalarini amalga oshirish va dunyoga mashhur onlayn-do‘konlar, jumladan, Amazon, AliExpress, Google play, App Store va boshqalardan xarid qilish imkoniyatiga ega bo‘ladilar. Bunday holda, mablag‘larni oldindan konvertatsiya qilishning hojati yo‘q, ular to‘lovni amalga oshirishda avtomatik ravishda konvertatsiya qilinadi.
Bundan tashqari, UZCARD-Mastercard kobeydj kartalari xavfsizlikning yuqori darajasini ta’minlaydi. Kartalarda «Mastercard Secure Code» xizmati yoki Internet tarmog‘ida Mastercard to‘lov tizimining bank kartalari bilan operatsiyalarni amalga oshirishda qo‘shimcha himoyani ta’minlaydigan 3-D Secure deb ataladigan xizmat mavjud.
Bugungi kunda mijozlar uchun kurash jarayonida kartalarni tezkor chiqarish texnologiyalari o‘ziga xos afzalliklarni taqdim etadi va moliya tashkilotlariga xizmat ko‘rsatishning tubdan yangi darajasiga chiqish, ishlab chiqarilayotgan mahsulotlar turini ko‘paytirish imkonini beradi. Hozirda “O‘zbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki” AT, “Agrobank” ATB, “Asakabank” AT, “ASIA ALLIANCE BANK” ATB, “Garant Bank” AT, “DAVR BANK” XATB, “Hamkorbank” ATB, “Xalq banki» AK va “Ziraat Bank Uzbekistan” AJ ushbu xizmatni mijozlarga taqdim etadi.
UZCARD jamoasi to‘lov tizimida ishtirok etuvchi banklar uchun doimiy ravishda mijozlarga xizmat ko‘rsatishning yuqori darajasiga va yangi iste’molchi tajribasiga erishishga yordam beradigan sharoit va vositalarni ishlab chiqish yo‘lida faol harakatini davom etmoqda.

Thanks to UZCARD’s projects, the country now boasts universal, high-quality digital products of global standards, offering cardholders a wide range of payment options and contributing to a safer, more efficient, and transparent market environment for all participants. Significant work has also been carried out by UZCARD in the field of bank card personalization, allowing banks today to significantly increase the speed of customer service and the quality of services provided.
Instant issuance of co-branded UZCARD-Mastercard cards is now available in all branches of Ziraat Bank Uzbekistan. The personalization process for such cards, from the moment a customer contacts the bank to the moment of their issuance and activation, takes about five minutes. With UZCARD’s new offering, this task can now be accomplished directly in bank branches. Customers receive their cards on the same day of application and can immediately start conducting financial transactions.
Co-branded UZCARD-Mastercard cards are known for their convenience. In Uzbekistan, such a card functions as a local sum card, while abroad, it operates as an international Mastercard.
This product allows simultaneous use of the benefits of two payment systems: paying for purchases in Uzbekistan and worldwide, receiving cashless money transfers, booking hotel rooms, buying tickets online, paying for purchases in online stores, and withdrawing cash from ATMs. Additionally, holders of co-branded cards can make P2P transfers within the country and shop at world-renowned online stores: Amazon, AliExpress, Google Play, App Store, etc. There is no need to pre-convert funds as they are automatically converted during payment.
Moreover, UZCARD-Mastercard co-branded cards provide an enhanced level of security. They feature the “Mastercard Secure Code” or 3-D Secure service, which provides additional protection for transactions made with Mastercard payment system cards on the Internet.
Today, in the competition for customers, instant card issuance technologies offer unique advantages, allowing financial organizations to reach a fundamentally new level of service and expand the range of products offered. The service has already been joined by the National Bank for Foreign Economic Activity of the Republic of Uzbekistan, Agrobank, Asakabank, ASIA ALLIANCE BANK, Garant Bank, DAVR BANK, Hamkorbank, People’s Bank, and Ziraat Bank Uzbekistan.
The UZCARD team is actively working towards developing conditions and tools for member banks of the payment system that will consistently promote high-level customer service and new consumer experiences.