Tezkor kartalarni chiqarish tizimi juda koʻp afzalliklarga ega. Eng asosiylaridan biri shundaki, mijoz o‘z kartasi chiqarilishini kutish uchun kamroq vaqt sarflaydi. Bir xil darajada yana bir muhim omil – bu yangi mijozlarni jalb qilish va ragʻbatlantirish. Siz hoziroq 10 daqiqa ichida Universal bankning barcha filiallarida yangi UZCARD kartasini olishingiz mumkin.
UZCARDning yangi taklifi bilan bugungi kunda bank emissiyalarni bevosita o‘z filiallarida, mijoz murojaat qilgan kuni chiqaradi. Mijoz oddiygina ariza to‘ldiradi va bank bilan karta hisobini ochish uchun shartnoma imzolaydi. Keyin u kartani oladi va faollashtiradi va siz darhol kerakli moliyaviy operatsiyalarni amalga oshirishni boshlashingiz mumkin.
Yangi UZCARD kartalari NFC texnologiyasini qo‘llab-quvvatlaydigan embossirlangan kartalardir. Ular kontakt va kontaktsiz usullardan foydalangan holda to‘lovlarni amalga oshirish, bankomat xizmatlaridan foydalanish, jamoat transportida yoʻl haqini oson va tez to‘lash imkonini beradi.
Asosiy shartlar:
• Karta milliy valyutada ochiladi;
• Yaroqlilik muddati: 3 yil;
• Muddati tugashi bilan qayta chiqarilgan.
Bundan tashqari, embossirlangan plastik kartalar yuqori darajadagi xavfsizlikni va boshqa bir qator afzalliklarni ta’minlaydi:
• Bunday kartalar vaqt oʻtishi bilan eskirmaydi, boʻrttirma ma’lumotlarni oʻqish mumkin boʻladi
• UZCARD karta egalari orasida ko‘rish qobiliyati cheklangan fuqarolar ham bor. UZCARD kartalari egalari orasida imkoniyati cheklangan shaxslar ham bor. Ular uchun barmoqlari yordamida karta ma’lumotlarini oʻqiy olish juda muhimdir.
Plastik kartadan klassik xususiyatlarga ega bilan standart toʻlov mahsuloti sifatida foydalanish mumkin:
• bankomat yoki bank kassasidan naqd pul olish;
• pul oʻtkazmalari;
• tovarlar va xizmatlar uchun naqd pulsiz toʻlov.
“Kartalarni bir zumda emissiya qilish, albatta, “Universal Bank”ga mijozlarning sodiqligini oshirishga yordam beradi, bu bank uchun har doim muhim ahamiyatga ega bo‘lib kelgan, shuningdek, ichki jarayonlar uchun xarajatlarni kamaytirishga xizmat qiladi, – deydi Bank xizmatlarini tashkil etish va rivojlantirish boshqarmasi boshlig‘i Mavzurjon Ismoilov.
“O‘zbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki” AJ, “Agrobank” ATB, “ASIA ALLIANCE BANK” ATB, AJ “Asakabank”, “DAVR BANK” XATB, “Garant Bank” AJ, “Hamkorbank” ATB, Ziraat Bank allaqachon xizmatga O‘zbekiston, AT “Xalq banki”, “Poytaxt bank” AJ, “O‘zsanoatqurilishbank” ATB qo‘shilgan.
Joriy yilning oxirigacha UZCARD respublikaning barcha bank filiallarini ushbu xizmatga ulashni rejalashtirmoqda, bu esa respublikaning istalgan nuqtasida bo‘embossirlangan UZCARD kartalarini olish imkoniyatini ta’minlaydi.

Теперь услуга по мгновенному выпуску карт UZCARD стала доступна в АКБ «Universal bank»
Система мгновенного выпуска карт имеет массу плюсов. Один из главных – клиент тратит меньше времени на ожидание выпуска своей карты. Не менее важным фактором является упрощение самой процедуры выпуска, что позволяет привлекать новых клиентов и стимулировать продажи. Уже сейчас получить карту UZCARD нового образца в течении 10 минут можно во всех отделениях АКБ «Universal bank».
С новым предложением от UZCARD, сегодня банк проводит эмиссию прямо в своих отделениях, в день обращения клиента. Клиент просто заполняет заявку и подписывает договор с банком на открытие карточного счёта. Затем получает и активирует карту, и можно сразу приступать к проведению необходимых финансовых операций.
Карты UZCARD нового образца – это эмбоссированные карты с поддержкой технологии NFC. Они позволяют как контактным, так и бесконтактным методом, производить оплату, пользоваться услугами банкоматов, легко и быстро расплачиваться за проезд в общественном транспорте.
Основные условия:
• Карта открывается в национальной валюте;
• Срок действия: 3 года;
• Перевыпускается по окончании срока действия.
Кроме того, эмбоссированные пластиковые карты – это высокий уровень безопасности и еще целый ряд преимуществ:
• Такие карты не истираются со временем, выдавленные сведения остаются читаемыми.
• Среди держателей карт UZCARD есть слабовидящие граждане. Среди держателей карт UZCARD есть лица с ограниченными возможностями. Для них очень важно читать данные по карте с помощью пальцев.
Пластик можно использовать как стандартный платежный продукт с классическим перечнем возможностей:
• снятие наличных в банкомате или кассе банка;
• денежные переводы;
• безналичная оплата товаров и услуг.
«Мгновенное издание карт определенно поможет АКБ «Universal bank» повысить лояльность своих клиентов, что всегда имело для банка первостепенное значение, а также сократить затраты на внутренние процессы», – отметил Мавзуржон Исмоилов, руководитель Департамента организации и развития банковских услуг.
К услуге уже присоединились АО «Национальный банк внешнеэкономической деятельности Республики Узбекистан», АКБ «Агробанк», АКБ «ASIA ALLIANCE BANK», АО «Асакабанк», ЧАКБ «ДАВР БАНК», АО «Гарант банк», АКБ «Hamkorbank», Ziraat Bank Uzbekistan, АК «Народный банк», АО «Poytaxt Bank», АКБ «Узпромстройбанк».
До конца текущего года UZCARD планирует подключить к услуге все банковские отделения отделения Республики, обеспечив возможность получения эмбоссированных карт UZCARD в любой точке страны.