Tezkor kartalarni chiqarish tizimi juda koʻp afzalliklarga ega. Eng asosiylaridan biri shundaki, mijoz o‘z kartasi chiqarilishini kutish uchun kamroq vaqt sarflaydi. Bir xil darajada yana bir muhim omil – bu yangi mijozlarni jalb qilish va ragʻbatlantirish. Siz hoziroq 10 daqiqa ichida Universal bankning barcha filiallarida yangi UZCARD kartasini olishingiz mumkin.
UZCARDning yangi taklifi bilan bugungi kunda bank emissiyalarni bevosita o‘z filiallarida, mijoz murojaat qilgan kuni chiqaradi. Mijoz oddiygina ariza to‘ldiradi va bank bilan karta hisobini ochish uchun shartnoma imzolaydi. Keyin u kartani oladi va faollashtiradi va siz darhol kerakli moliyaviy operatsiyalarni amalga oshirishni boshlashingiz mumkin.
Yangi UZCARD kartalari NFC texnologiyasini qo‘llab-quvvatlaydigan embossirlangan kartalardir. Ular kontakt va kontaktsiz usullardan foydalangan holda to‘lovlarni amalga oshirish, bankomat xizmatlaridan foydalanish, jamoat transportida yoʻl haqini oson va tez to‘lash imkonini beradi.
Asosiy shartlar:
• Karta milliy valyutada ochiladi;
• Yaroqlilik muddati: 3 yil;
• Muddati tugashi bilan qayta chiqarilgan.
Bundan tashqari, embossirlangan plastik kartalar yuqori darajadagi xavfsizlikni va boshqa bir qator afzalliklarni ta’minlaydi:
• Bunday kartalar vaqt oʻtishi bilan eskirmaydi, boʻrttirma ma’lumotlarni oʻqish mumkin boʻladi
• UZCARD karta egalari orasida ko‘rish qobiliyati cheklangan fuqarolar ham bor. UZCARD kartalari egalari orasida imkoniyati cheklangan shaxslar ham bor. Ular uchun barmoqlari yordamida karta ma’lumotlarini oʻqiy olish juda muhimdir.
Plastik kartadan klassik xususiyatlarga ega bilan standart toʻlov mahsuloti sifatida foydalanish mumkin:
• bankomat yoki bank kassasidan naqd pul olish;
• pul oʻtkazmalari;
• tovarlar va xizmatlar uchun naqd pulsiz toʻlov.
“Kartalarni bir zumda emissiya qilish, albatta, “Universal Bank”ga mijozlarning sodiqligini oshirishga yordam beradi, bu bank uchun har doim muhim ahamiyatga ega bo‘lib kelgan, shuningdek, ichki jarayonlar uchun xarajatlarni kamaytirishga xizmat qiladi, – deydi Bank xizmatlarini tashkil etish va rivojlantirish boshqarmasi boshlig‘i Mavzurjon Ismoilov.
“O‘zbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki” AJ, “Agrobank” ATB, “ASIA ALLIANCE BANK” ATB, AJ “Asakabank”, “DAVR BANK” XATB, “Garant Bank” AJ, “Hamkorbank” ATB, Ziraat Bank allaqachon xizmatga O‘zbekiston, AT “Xalq banki”, “Poytaxt bank” AJ, “O‘zsanoatqurilishbank” ATB qo‘shilgan.
Joriy yilning oxirigacha UZCARD respublikaning barcha bank filiallarini ushbu xizmatga ulashni rejalashtirmoqda, bu esa respublikaning istalgan nuqtasida bo‘embossirlangan UZCARD kartalarini olish imkoniyatini ta’minlaydi.

The instant card issuance system has many advantages. One of the main benefits is that clients spend less time waiting for their card to be issued. An equally important factor is the simplification of the issuance process, which helps attract new customers and stimulate sales. You can now receive a new UZCARD within 10 minutes at any branch of Universal Bank.
With this new offer from UZCARD, the bank now issues cards directly at its branches on the day of the clientʻs request. The client simply fills out an application and signs a contract with the bank to open a card account. They then receive and activate the card and can immediately start conducting financial transactions.
The new UZCARDs are embossed cards with NFC technology support. They allow for both contact and contactless payments, ATM services, and easy and fast payment for public transportation.
Key Conditions:
• The card is issued in the national currency;
• Validity period: 3 years;
• Reissued upon expiration.
In addition, embossed plastic cards offer a high level of security and several other advantages:
• These cards do not wear out over time; the embossed details remain readable.
• Some UZCARD holders are visually impaired or have disabilities. For them, it is crucial to read card information using touch.
The plastic can be used as a standard payment product with a classic range of features:
• Cash withdrawals at ATMs or bank counters;
• Money transfers;
• Cashless payment for goods and services.
“Instant card issuance will definitely help Universal Bank enhance customer loyalty, which has always been a priority for the bank, and also reduce internal process costs,” noted Mavzurdjon Ismailov, Head of the Department for Organization and Development of Banking Services.
The service has already been joined by National Bank of Foreign Economic Activity of the Republic of Uzbekistan, Agrobank, ASIA ALLIANCE BANK, Asakabank, DAVR BANK, Garant Bank, Hamkorbank, Ziraat Bank Uzbekistan, Peopleʻs Bank, Poytaxt Bank, and Uzpromstroybank.
By the end of this year, UZCARD plans to connect all bank branches in the Republic to the service, ensuring the availability of embossed UZCARDs at any point in the country.