UZCARD va Discover® Global Network Ispaniyada bo‘lib o‘tgan «2022 Global Commercial Payments Summit» da mustahkamlashdi itim imzolashdi - UZCARD
UZCARD va Discover® Global Network Ispaniyada bo‘lib o‘tgan «2022 Global Commercial Payments Summit» da mustahkamlashdi itim imzolashdi
UZCARD jamoasi joriy yilning 19-21 aprel kunlari Madrid shahrida Discover Global Network xalqaro to‘lov tizimi tomonidan o‘z hamkorlari uchun o‘tkazilgan «2022 Global Commercial Payments Summit» xalqaro sammitida ishtirok etdi. Tadbir doirasida Yagona umumrespublika protsessing markazi va Discover Financial Services o‘rtasida UZCARD ekvayring tarmog‘ida xalqaro Discover Global Network kartalarini qabul qilish bo‘yicha Bitim imzolandi.
UZCARD va Discover Global Network  xamkorlikka 2021-yildayoq Alyans Bitimini imzolash orqali asos solgan edi, unga ko‘ra Yagona umumrespublika protsessing markazi Alyans a’zosiga aylandi. UZCARD uchun bunday hamkorlikdan ko‘zlangan maqsad uning xalqaro hamkorligini kengaytirish va O‘zbekiston Respublikasini chet el fuqarolari orasida ommalashtirish edi.
«2022 Global Commercial Payments Summit» sammiti davomida YUPM va Discover o‘rtasida Bitim imzolandi, unga ko‘ra butun dunyo bo‘ylab Discover Global Network (Discover®, Diners Club International® va Network Alliance Partners) kartalari egalari tez orada mamlakatimiz bo‘ylab sayohatlari yoki xizmat safarlari davomida UZCARD orqali xaridlari uchun to‘lovlarni amalga oshirishlari va naqd pul yechib olishlari mumkin bo‘ladi. Tomonlar loyihani respublikada ham, xorijda ham hamkorlikda ishga tushirish bosqichlari masalalarini batafsil muhokama qildilar. Bitim loyihani 2023-yil oxirigacha bosqichma-bosqich amalga oshirishni nazarda tutadi.
Sammitning asosiy mavzusi korporativ to‘lovlar bo‘ldi. Spikerlar – to‘lov tizimlari, fintex va bank sanoati vakillari butun dunyo bo‘ylab korporativ mijozlar uchun yechimlar bo‘yicha o‘z tajribalari bilan o‘rtoqlashdilar, o‘zlarining afzalliklari va keng funktsional imkoniyatlarini namoyish etdilar. Ushbu sammit Discover Global Network hamkorlari uchun bo‘lib o‘tdi va ko‘plab mamlakatlardan, jumladan Buyuk Britaniya, Xorvatiya, Avstriya, Turkiya, Janubiy Afrika, Meksika, Peru va Yangi Zelandiyadan mehmonlarni bir yerga jamladi.
Discover Global Network tezlik bilan o‘sayotgan xalqaro to‘lov tarmog‘i bo‘lib, dunyo bo‘ylab 60 milliondan ortiq savdo nuqtalarida va 1.8 millionta bankomatlarda qabul qilinadi. Discover Global Network quyidagilarni o‘z ichiga oladi: Discover Network, Diners Club International, PULSE va xamda dunyo bo‘ylab 25 dan ortiq Alyans qatnashchilarini o‘z ichiga oladi.
UZCARD hamkori bo‘lmish Discover Global Network ga tadbirni yuqori saviyada tashkil etgani va jamoamizni iliq kutib olgani uchun minnatdorchilik bildiradi!

UZCARD team took part in the «2022 Global Commercial Payments Summit», held by the international payment system Discover Global Network for its partners in Madrid from April 19 to 21, 2022. As part of the event, an agreement was signed between the Common Republican Processing Centre and Discover Financial Services on acceptance enablement of Discover Global Network cards on UZCARD’s acquiring network.
UZCARD and Discover Global Network laid the foundation for cooperation back in 2021 by signing the strategic alliance network agreement. The purpose of such a partnership for UZCARD was to expand its international cooperation and popularize the Republic of Uzbekistan among foreign citizens.
During the «2022 Global Commercial Payments Summit», the Common Republican Processing Centre and Discover signed an agreement upon which Discover Global Network (inclusive of Discover®, Diners Club International® and Network Alliance Partners) cardholders from all over the world will soon be able to pay for purchases and withdraw cash during their travels or business trips in our country on the UZCARD acquiring network both POS and ATM. The parties discussed in detail the stages of launching and joint promotion of the project both in the republic and abroad. The agreement provides for the phased implementation of the project by the end of 2023.
The main topic of the summit was corporate payments. Speakers – representatives of payment systems, fintech and banking industry, shared their experience of solutions for corporate clients all over the world, demonstrated their advantages and wide functionality. This summit was held for Discover Global Network Partners and brought together the guests from many countries, including the UK, Croatia, Austria, Turkey, South Africa, Mexico, Peru and New Zealand.
Discover Global Network is the fastest growing global payment network with more than 60 million merchant acceptance locations and 1.8 million ATM and cash access locations around the world. The Discover Global Network includes Discover Network, Diners Club International, PULSE and more than 25 alliance partner networks across the globe.
UZCARD thanks its Partner, Discover Global Network, for the high-level arrangement of the event and warm welcome of our team!