Pudrat tashkilotiga qoʻyiladigan talablar.
1. Yongʻin tizimlari va uskunalariga texnik xizmat koʻrsatish boʻyicha ishlarni amalga oshirish huquqini beruvchi litsenziyaning mavjudligi.
2. Xizmat koʻrsatuvchi xodimlar muvofiq ixtisoslik (yongʻinga qarshi avtomatika vositalari va yongʻin signalizatsiyasini loyihalash, oʻrnatish, sozlash, ta’mirlash yoki texnik xizmat koʻrsatish) boʻyicha tegishli malakaga, maxsus tayyorgarlikka va kamida 3 yillik ish tajribasiga ega boʻlishi kerak.
3. Yongʻin xavfsizligi tizimlarini tekshirish boʻyicha ishlar kamida ikki kishi tomonidan amalga oshirilishi kerak.
4. Balandlikda ishlarni bajarishda pudrat tashkiloti texnik jihatdan soz va tegishli sinovdan oʻtgan narvon va ikki tomonga ochiladigan narvon bilan ta’minlashi kerak.
5. Dastlabki tekshirish quyidagilardan iborat:
Texnik vositalar va qurilmalarning ish qobiliyatini alohida va umuman tekshirish;
Nuqsonlar qaydnomasini tuzish, hamda Buyurtmachining qurilmalarini ta’mirlash boʻyicha ishlarning zarur hajmlari va xarajatlarini aniqlash uchun asos boʻlgan yongʻinga qarshi tizim va yongʻin uskunalarini toʻliq inventarizatsiya qilish (zarur boʻlganda takroran tekshirish).
Tekshiruv natijalari boʻyicha kompaniya hududida joylashgan “Yongʻinga qarshi uskunalarni tekshirish dalolatnomasi” tuziladi.

UZCARD объявляет Конкурс по выбору поставщика по проекту «На первичное обследование, проверка работоспособности и инвентаризации противопожарной системы и пожарного оборудования» - UZCARD
UZCARD объявляет Конкурс по выбору поставщика по проекту «На первичное обследование, проверка работоспособности и инвентаризации противопожарной системы и пожарного оборудования»
Требование к подрядной организации.
1. Наличие Лицензии на право проведения работ по обслуживанию пожарных систем и оборудования.
2. Обслуживающий персонал должен иметь соответствующую квалификацию, специальную подготовку и стаж работы не менее 3-х лет по соответствующему профилю (проектирование, монтаж, наладка, ремонт или техническое обслуживание средств противопожарной автоматики, пожарной сигнализации).
3. Проведение работ по обследованию систем противопожарной безопасности не менее двух человек.
4. При выполнении работ на высоте подрядная организация должна обеспечить техническую исправную и прошедшего соответствующее испытанное лестницу и стремянку.
5. Первичное обследование включает:
Проверку работоспособности технических средств и установок по отдельности и в целом;
Составление Дефектной ведомости и полная инвентаризация противопожарной системы и противопожарного оборудования, являющейся основанием для определения необходимых объемов и расчетов стоимости работ по ремонту установок Заказчика (при необходимости повторное обследования).
По результатам обследования составляется «Акт обследования противопожарного оборудования» размещенного на территории компании
Порядок расчетов: 100% в течении 20 (двадцать) дней после окончания оказания услуг.
Хаиталиева Наргиза — Главный специалист по Закупкам
Конкурсная документация принимается до 12:00ч. дня 3 апреля 2023 года, в электронном виде, на почту n.haitalieva@uzcard.uz