UZCARD ot sportini rivojlantirishni qo‘llab-quvvatlaydi - UZCARD
20-23-aprel kunlari Toshkent shahrida «Universal Jumping Agro» OSK bazasida ot sportining to‘siqlardan sakrash bo‘yicha bir qator xalqaro turnirlari, jumladan Millatlar kubogi va Yevroosiyo ligasi Jahon kubogi bosqichlari, shuningdek, Xalqaro ot sporti federatsiyasi (FEI) va Osiyo ot sporti federatsiyasi homiyligida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti kubogi va O‘zbekiston yilqichilik va ot sporti federatsiyasi raisi kubogi uchun xalqaro musobaqalar o‘tkaziladi.
UZCARD ushbu turnirlarda faol ishtirok etish tajribasini davom ettirgan holda tadbir homiylaridan biri sifatida ishtirok etadi.
Musobaqani o‘tkazishdan ko‘zlangan asosiy maqsad O‘zbekiston Respublikasida ot sportini ommalashtirish, ishtirokchilarning mahorat saviyasini oshirishdan iborat. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 11-martdagi PQ-5024-sonli «Yilqichilik va ot sportini yanada rivojlantirish hamda zamonaviy beshkurash va polo sport turini ommalashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida»gi farmoni sohaga kuchli turtki bo‘ldi, unda mamlakatda ot sporti klublarining rivojlanishi, hamda milliy terma jamoalarning jahon chempionatlari va boshqa yirik xalqaro turnirlardagi ishtiroki o‘z aksini topadi.
To‘siqlardan sakrash eng qiyin va ayni paytda eng tomoshabop ot sporti musobaqalaridan biridir. Musobaqalar dastur yo‘nalishidan kelib chiqib, to‘siqlar balandligi 120 sm dan 150 sm gacha bo‘lgan yo‘llarda o‘tkaziladi. Musobaqalarda mintaqaning eng yaxshi chavandozlari, shuningdek, Armaniston, Ozarbayjon, Germaniya, Gruziya, Eron, Qatar, Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Birlashgan Arab Amirliklari, Ummon, Pokiston, Polьsha, Turkiya, AQSh va Finlyandiyadan tashrif buyurgan sportchilar ham o‘z mahoratlarini namoyish etadilar.
UZCARD biznesdan tashqarida ham hamisha faol bo‘lib, qator sport loyihalarini, shuningdek, sport sohasidagi innovatsiyalarni qo‘llab-quvvatlaydi. Bunday musobaqalar mamlakatimizda o‘tkazilishi millat salomatligi uchun ommaviy sport rivojiga qo‘yilgan katta qadamdir. O‘tgan yildan buyon kompaniya ot sportining to‘siqlardan sakrash turi bo‘yicha bir qator xalqaro turnirlar, jumladan Millatlar kubogi va Yevroosiyo ligasi Jahon kubogi bosqichlariga homiylik qilib kelmoqda va bunday yorqin va jozibador musobaqalar rivojiga yordam bera olish imkoniyatini yuksak qadrlaydi. Qolaversa, sportning ushbu turini yoshlarni ot minishni o‘rgatish va otlarga mehr berish orqali ommalashtirish g‘oyatda muhimdir.

UZCARD поддерживает развитие конного спорта - UZCARD
С 20 по 23 апреля в Ташкенте на базе КСК «Universal Jumping Agro» состоится серия международных турниров по конкуру: этапы Кубка наций и Кубка мира Евразийской лиги, а также международных соревнований на Кубок Президента Республики Узбекистан и Кубок председателя Федерации коневодства и конного спорта Узбекистана, проходящих под патронажем Международной федерации конного спорта (FEI) и Азиатской федерации конного спорта.
UZCARD продолжил опыт активного участия в данных турнирах и выступил одним из спонсоров мероприятия.
Главная цель соревнований – это популяризация конного спорта в Республике Узбекистан, а также повышение уровня мастерства участников. Мощный импульс отрасли дало Постановление Президента Республики Узбекистан от 11 марта 2021 года № ПП-5024 «О дополнительных мерах по дальнейшему развитию коневодства и конного спорта, а также популяризации современного пятиборья и поло», где отражено развитие конных клубов на территории страны и участие национальных сборных команд в чемпионатах мира и других крупных международных турнирах.
Конкур – один из самых сложных и в то же время самых зрелищных конных состязаний. Соревнования пройдут на маршрутах с высотой препятствий от 120 до 150 см, в зависимости от направления программы. В соревнованиях свои навыки продемонстрируют лучшие наездники региона, а также спортсмены из Армении, Азербайджана, Германии, Грузии, Ирана, Катара, Казахстана, Кыргызстана, ОАЭ, Омана, Пакистана, Польши, Турции, США и Финляндии.
UZCARD всегда проявляет активность вне бизнеса, поддерживая ряд спортивных проектов, а также инновации в спорте. Сам факт проведения в стране подобного рода соревнований – это большой шаг для развития массового спорта, который лежит в основе здоровья нации.С прошлого года компания выступает спонсором серии международных турниров по конному конкуру: этапы Кубка наций и Кубка мира Евразийской лиги и ценит тот факт, что может оказать поддержку в развитии таких ярких и зрелищных состязаний. Кроме того, очень важно популяризировать данный вид спорта среди молодежи, обучая ее верховой езде и прививая любовь к лошадям.
Вход на соревнования свободный. Все желающие могут посетить турнир по адресу: КСК «Universal Jumping Agro», г.Ташкент, массив Карасу,6 (ориентир: напротив Областного ГАИ).