Joriy yilning 24-27-oktyabr kunlari UZCARD bu yil Samarqand shahrida o‘tkaziladigan “ICTWEEK UZBEKISTAN 2022” har yili o‘tkaziladigan axborot-kommunikatsiya texnologiyalari haftaligida ishtirok etmoqda.
ICTWEEK bir qator xalqaro va mintaqaviy tadbirlarni o‘zida jamlaydi. Shunday qilib, xohlovchilar IT sohasidagi eng so‘nggi va noyob yutuqlar bilan tanishishi mumkin bo‘lgan “ICTEXPO” O‘zbekiston axborot texnologiyalari ko‘rgazmasi doirasida UZCARD yangi mahsulot – Uzcard Pay mobil ilovasini namoyish etdi. Bu UZCARD to‘lov tizimining maxsus ilovasi bo‘lib, u smartfon yordamida xizmatlar va tovarlar uchun kontaktsiz to‘lovlarni amalga oshirish imkonini beradi.
Kompaniya stendida xodimlar Uzcard Pay mobil ilovasining afzalliklari va qulayliklari haqida batafsil so‘zlab berishadi, shuningdek, barcha istak bildirganlarga uni yuklab olish va sinab ko‘rishda yordam berishadi. Bundan tashqari, tashrif buyuruvchilar UZCARD to‘lov tizimining barcha innovatsion mahsulot va xizmatlari haqida batafsil ma’lumot olishlari mumkin bo‘ladi. Tadbir mehmonlari uchun UZCARD dan maxsus aktsiya tayyorlab qo‘yilgan. Stend har kuni soat 10:00 dan 18:00 gacha ochiq.
25-oktabr kuni UZCARD vakillari “FINTEX” biznes konferensiyasida ishtirok etadilar, unda kompaniya rahbariyati tomonidan “UZCARDda innovatsiyalarni qo‘llash”, shuningdek, faoliyati innovatsion va texnologik startap yechimlarini topish, sinovdan o‘tkazish va joriy etishga qaratilgan “UZCARD Fintech akselleratori” mavzusida ma’ruzalar qilinadi.

UZCARD принимает участие в «ICTWEEK UZBEKISTAN 2022» - UZCARD
С 24 по 27 октября текущего года UZCARD принимает участие в работе ежегодной недели информационно-коммуникационных технологий «ICTWEEK UZBEKISTAN 2022», которая проходит в этом году в городе Самарканд.
ICTWEEK объединяет целый ряд международных и региональных мероприятий. Так, в рамках выставки информационных технологий Узбекистана «ICTEXPO», на площадке которой желающие смогут ознакомиться с самыми последними и уникальными достижениями в сфере IT, UZCARD представил новый продукт – мобильное приложение Uzcard Pay. Это специальное приложение от платежной системы UZCARD, позволяющее оплачивать услуги и товары бесконтактным путем с помощью смартфона.
На стенде компании сотрудники подробно расскажут о преимуществах и удобствах мобильного приложения Uzcard Pay, а также помогут всем желающим скачать его и протестировать . Кроме того, посетители смогут получить подробную информацию обо всех инновационных продуктах и услугах платежной системы UZCARD. Для гостей мероприятия подготовлена специальная акция от UZCARD. Время работы стенда с 10:00 до 18:00 ежедневно.
25 октября представители UZCARD примут участие в работе бизнес-конференции «ФИНТЕХ», где будут представлены доклады на тему «Применение инноваций в UZCARD», а также «Uzсard Fintech акселлератор», деятельность которого направлена на поиск, пилотирование и внедрение инновационно-технологических решений на базе стартапов.