UZCARD axborot xavfsizligi bo‘yicha konferentsiyada ishtirok etdi - UZCARD
«YaUPM» MChJ Axborot xavfsizligi boshqarmasi boshlig‘i Botirjon Shokamolov 2022-yil 2-noyabr kuni Hilton Tashkent City mehmonxonasida bo‘lib o‘tgan, O‘zbekistonda «PCI DSS 4.0» axborot xavfsizligi konferentsiyasining maxsus chaqirilgan mehmoni bo‘ldi. Tadbir PCI DSS 4.0 standartini O‘zbekiston to‘lov kartalari sanoatiga moslashtirish masalalariga bag‘ishlandi.
UZCARD vakili «UZCARDda ishlaydigan axborot xavfsizligi tizimini yaratishda PCI DSSning ahamiyati» nomli taqdimoti bilan qatnashdi, tinglovchilarni barcha ma’lumotlarni himoya qilishni kafolatlaydigan, xalqaro to‘lov tizimlarida ishtirok etuvchi kompaniyalar bajarishi shart bo‘lgan talablar to‘plamini tavsiflovchi PCI DSS muvofiqlik spetsifikatsiyasi bilan tanishtirdi. Ma’ruzachi infratuzilmani kiberhujumlar va firibgarlik operatsiyalaridan yanada samarali himoya qilishni ta’minlash maqsadida UZCARD axborot xavfsizligi bazasiga standartni joriy etish tajribasi bilan o‘rtoqlashdi. PCI DSS standartiga muvofiqlik auditidan o‘tish fakti UZCARD karta egalariga karta ma’lumotlari xavfsizligining chinakamiga yuqori darajasini ko‘rsatadi.
Kompaniya o‘zining arxitekturasi va strategiyasini ishlab chiqdi, bu esa xususan, O‘zbekiston Respublikasi qonunchiligi talablariga ham, xalqaro standartlarga ham javob beradigan axborot xavfsizligi tizimini ta’minlash imkonini beradi.

UZCARD Participates in Information Security Conference
Botirjon Shokamolov, Head of the Information Security Department at LLC “CRPC,” was a special guest at the “PCI DSS 4.0” information security conference held on November 2, 2022, at the Hilton Tashkent City hotel. The event focused on adapting the PCI DSS 4.0 standard within Uzbekistan’s payment card industry.
The UZCARD representative presented “PCI DSS in Building an Effective Information Security System at UZCARD,” introducing attendees to the PCI DSS compliance specifications. These specifications outline the requirements that companies participating in international payment systems must adhere to in order to ensure the protection of all data. The speaker shared the experience of implementing the standard as a foundation for UZCARD’s information security to provide more effective protection of the infrastructure from cyberattacks and fraudulent activities. The fact that UZCARD has passed the PCI DSS compliance audit demonstrates a high level of security for cardholders’ data.
The company has developed its own architecture and strategy, which ensures that the information security system complies with both the legislative requirements of the Republic of Uzbekistan and international standards.
The conference was attended by representatives of information security and IT services from across Uzbekistan. The event was organized by Compliance Control, a leading auditor in the field of information security.