2021-yilning noyabrь oyida mamlakatimiz Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tashabbusi bilan respublikada “Yashil Makon” umummilliy loyihasi ishga tushirildi. UZCARD jamoasi ushbu dasturni istiqbolli ijtimoiy tashabbus, hamda, ichki korporativ madaniyatni mustahkamlash sifatida mamnuniyat ila qo‘llab-quvvatladi. Kompaniya xodimlari 500 tup ko‘chat ekishdi va Toshkent shahrida bog‘lar hududini obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish bo‘yicha keng ko‘lamli rejaga asos soldi.
UZCARD faoliyati ijtimoiy yo‘naltirilgan bo‘lib, u nafaqat moliyaviy texnologiyalar sohasida maxsulot va xizmatlar sifatini yaxshilash, balki, bugungi va kelajak avlodrlarning yashash sifati bog‘liq bo‘lgan jamiyat va atrof-muhit oldidagi ma’suliyat nazariga asoslanib qurilgandir.
2022 yil 9 aprelь kuni UZCARD xodimlari tomonidan 500 tup ko‘chat ekildi va bu rejalashtirilgan dasturning muqaddimasi bo‘ldi.
Tabiatni asrab-avaylash harakati doirasida, “yashil tashabbus”ni qo‘llab-quvvatlash maqsadida UZCARD katta bog‘ hududini obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish bo‘yicha keng ko‘lamli dasturni tadbiq etdi. Unga asosan kompaniya tomonidan o‘rindiqlar o‘rnatilib, sug‘orish va yoritish tizimlari o‘tkaziladi, axoli hordiq chiqarishi uchun joylar yaratiladi, piyodalar uchun yo‘lakchalar qilinib, daraxt ko‘chatlari ekiladi. Buning uchun poytaxtimizning Yashnobod tumanida joylashgan Alimkent ko‘chasida 14 400 kvadrat metr bo‘lgan maydon tanlandi.
Ko‘p xodimlar ushbu tashabbusda ishtirok etish jamoani birlashtirganini va jipslashtirganini ta’kidlab o‘tdilar, ko‘chatlar ekilgan yo‘laklarni esa “UZCARD xiyoboni” deb nomlashdi. Bu yerda nafaqat kompaniya vakillari o‘z oilalari bilan, balki barcha xoxlovchilar kelib sayr qilishlari, sport bilan shug‘ullanishlari mumkin. Aktsiyada kompaniyaning 200 nafar xodimi ishtirok etib, ularning ko‘pchiligi o‘z farzandlari bilan kelib, ularni bolalikdan tabiat boyliklariga ehtiyotkorona munosabatda bo‘lish, jamoaviy mehnat va yaxshi amal qilishga o‘rgatdilar.
UZCARD jamoasi bolalar va qariyalar uchun respublikada yashil hududlarni kengaytirish qanchalik muhimligini tushunadi va bu loyiha orqali kelajak avlodlarga g‘amxo‘rlik qilish maqsadida o‘x xissasini qo‘shishga intiladi.

On November 2021, at the initiative of the President of Uzbekistan Mr. Shavkat Mirziyoyev, the nationwide project “Yashil Makon” was launched in the republic. The UZCARD team was happy to support this program, both as a promising social initiative and as a tool to strengthen the internal corporate culture. Company’s employees planted 500 trees and laid down the foundation for a large-scale plan for gardening and landscaping the park area in Tashkent.
The UZCARD’s activity is socially oriented and is built not only for purposes to improve the quality of products and services in the fintech sector, but also in terms of responsibility to the society and the environment, on which the quality of life of both present and future generations depends.
On April 9, 2022, UZCARD employees planted 500 seedlings and this was the beginning of the planned extensive program. As part of the movement towards caring for nature, in order to support the “green initiative”, UZCARD initiated a large-scale program for gardening and landscaping of a large park area, where the company will place benches, install an irrigation system, lighting, and create places for residents to relax, as well as lay walking paths and plant trees. For this, a location of 14,400 square meters was chosen along Alimkent street located in Yashnabad district of the capital city.
Many employees noted how participation in this initiative brought their team together in a great way, and the paths with trees planted along them were called “UZCARD Alley”, where not only the company employees with their families but also anyone can come for a walk or to play sports. The campaign was attended by 200 company employees, some of whom came with their children, introducing them from an early age to respect for nature, team work and good deeds.
The UZCARD team understands how important it is for children and the elderly to expand the green zone in the country and this project will seek to contribute to the care of future generations.