UZCARD SV-Gate onlayn toʻlov shlyuziga ulanish uchun tariflarni pasaytiradi - UZCARD
2023 yil 1 martdan boshlab SV-Gate onlayn to’lov shlyuziga ulanish, shu jumladan ulanayotgan hamkorlarni integratsiya qilish va oldindan tekshirish boʻyicha barcha ishlar 30 BHMga teng har oylik obunaga o’zgartiriladi. Shu o’rinda, dasturiy ta’minotdagi har bir yangi loginni ochish 50 BHMni tashkil qiladi.
UZCARD onlayn to’lov shlyuzi bilan ishlash jarayonlarini oldindan sozlash va sinovdan oʻtkazish uchun maxsus sinov maydonini taqdim etishga tayyor.
“Ishonamizki, joriy narxlar pasaytirilishi elektron tijoratni rivojlantirishga yordam beradi, toʻlov xizmatlari bozorini raqamlashtirishni tezlashtiradi, Oʻzbekistonda naqd pulsiz toʻlovlar hajmining oshishiga olib keladi.” – deb kompaniya Bosh direktorini vazifasini bajaruvchi Olimjon Zakirov ta’kidlab oʻtdi.
SV-GATE – bu UZCARD protsessing markazining tijorat banklari va toʻlov tashkilotlari bilan oʻzaro hamkorligini ta’minlaydigan elektron tijorat (E-POS) sohasidagi tovarlar va xizmatlar uchun naqd pulsiz toʻlovlarning barcha turlarini qabul qilish va qayta ishlashga moʻljallangan protsessingdan oldingi multifunksional tizim. Hozirgi vaqtda mazkur tizim doirasida Oʻzbekiston Respublikasining 30 ta tijorat bankiga va 27 ta toʻlov tashkilotiga xizmat koʻrsatilmoqda.

UZCARD снижает тарифы на подключение к онлайн платежному шлюзу SV-Gate - UZCARD
С 1 марта 2023 года, подключение к онлайн платежному шлюзу SV-Gate переводится на ежемесячную подписку в размере 30 БРВ, включая все работы по интеграции и предварительной проверке подключаемых партнёров. При этом открытие каждого нового логина в программном обеспечении будет стоить 50 БРВ.
UZCARD готов предоставить специальное тестовое пространство для предварительной отладки и тестирования всех будущих процессов взаимодействия с онлайн платежным шлюзом.
“Мы верим, что текущее снижение будет способствовать развитию электронной коммерции, стимулировать цифровизацию рынка платежных услуг, приведёт к увеличению объёмов безналичных платежей в Узбекистане.”  отметил и.о.Генерального директора компании Олимжон Закиров.
SV-GATE – это предпроцессинговая мультифункциональная система, предназначенная для приема и обработки всех видов безналичных форм оплаты товаров и услуг в сфере электронной коммерции (E-POS), которая обеспечивает взаимодействие процессингового центра UZCARD с коммерческими банками и платежными организациями. В настоящее время в рамках данной системы обслуживаются 30 коммерческих банков и 27 платежных организаций Республики Узбекистан.