UZCARD Mastercard bilan birgalikda qizlar uchun texnologik ko‘nikmalarni rivojlantirishga qaratilgan "Girls4tech" bepul kursini yo‘lga qo‘ymoqda. - UZCARD
UZCARD Mastercard bilan birgalikda qizlar uchun texnologik ko‘nikmalarni rivojlantirishga qaratilgan «Girls4tech» bepul kursini yo‘lga qo‘ymoqda.
«Girls4tech» – moliyaviy savodxonlik va raqamli texnologiyalar sohasidagi amaliy dastur bo‘lib, unda murabbiylar qizlarni texnik ko‘nikmalarini qiziqarli tarzda rivojlantirishga ilhomlantiradi, shuningdek, yoshlarning yangi avlodini shakllantirishga hissa qo‘shadi.
Kurs 3 modulini o‘z ichiga oladi: «raqamli texnologiyalar», «kriptologiya” va «firibgarlikni aniqlash».
Raqamli texnologiyalar talabalarga texnologiya va innovatsiyalarning asosiy tushunchalarini rivojlantirishga, qanday qilib biz jismoniy dunyodan raqamli dunyoga o‘tganimizni tushunishga yordam beradi.
Kriptologiya ma’lumotlarni shifrlash va deshifrlash, ularning xavfsizligini ta’minlash uchun kodlardan qanday foydalanishni va raqamli bo‘shliqda axborotning qanchalik muhim harakatlanishini o‘rgatadi.
Firibgarlikni aniqlash – firibgarlik va turli tizimlarni buzish oqibatlarini tushuntiradi, to‘lovlarni va maxfiy ma’lumotlarni himoya qiluvchi firibgarlikka qarshi kurashish mutaxassislar haqida gapiradi.
O‘qish UZCARD Accelerator saytida Mastercard va UZCARD xodimlari ishtirokida interaktiv taqdimotlar orqali qiziqarli tarzda o‘tkaziladi.
Kurs BЕPUL o‘tkaziladi va dastur oxirida ishtirokchilarning har biri sertifikat oladi va global «Girls4tech» jamoasiga a’zo bo‘ladi.

UZCARD совместно с Mastercard запускают бесплатный курс для девочек “Girls4Tech” направленный на развитие технологических навыков. - UZCARD
UZCARD совместно с Mastercard запускают бесплатный курс для девочек “Girls4Tech” направленный на развитие технологических навыков.
“Girls4Tech” — это практическая программа в сфере финансовой грамотности и цифровых технологий, где в увлекательной форме менторы вдохновляют девочек на развитие своих технических навыков, а также содействуют формированию нового поколения молодежи.
Курс включает в себя 3 модуля: “Цифровые технологии”, “Криптология” и “Обнаружение мошенничества”.
Цифровые технологии — помогают обучающимся развить базовое понимание технологий и инноваций, того, как мы перешли от физического мира к цифровому.
Криптология — обучает способам использования кодов для шифрования и дешифрования данных, обеспечения их безопасности, тому, как наша важная информация перемещается по цифровому пространству.
Обнаружение мошенничества — объясняет возможные последствия мошенничества и взломов различных систем, рассказывает о специалистах по борьбе с мошенничеством, которые защищают наши платежи и конфиденциальные данные.
Обучение будет проводиться в увлекательной форме через интерактивные презентации на площадке Акселератора UZCARD с участием сотрудников Mastercard и UZCARD.
Курс проводится на БЕСПЛАТНОЙ основе и в конце программы каждая из участниц получает Сертификат и становится участницей глобального сообщества Girls4Tech.
Курс будет проходить раз в неделю по 1 часу по адресу Узбекистан, г.Ташкент, ул. Мирзо Улугбек 101А.