UZCARD — O‘zbekiston Superkubogi 2026 titul homiysi
15-mart kuni Andijondagi “Bobur Arena” stadionida “Neftchi” va “Paxtakor” futbol klublari o‘rtasida O‘zbekiston Superkubogi o‘yini bo‘lib o‘tadi. Ushbu o‘yinning titul homiysi — UZCARD milliy to‘lov tizimi.
Superkubok yilning eng intiqlik bilan kutiladigan sport voqealaridan biri bo‘lib qolmoqda va an’anaga ko‘ra butun mamlakat bo‘ylab muxlislar e’tiborini o‘ziga tortadi. Titul homiysi maqomi UZCARD’ga o‘yin dasturini tomoshabinlar uchun maxsus faolliklar bilan boyitish imkonini beradi.
Stadion hududida interaktiv formatdagi UZCARD fan-zonasi faoliyat ko‘rsatadi: unda futbol chellenjlari, mavzuli mashg‘ulotlar, fotozona hamda brendlangan merchlar bilan o‘yin mexanikalari tashkil etiladi.
UZCARD tomonidan futbol tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash, shuningdek, “Neftchi” futbol klubi muxlislari uchun Universalbank bilan hamkorlikda chiqarilgan Fan Card — muxlislik kartasini ishga tushirishni ham o‘z ichiga oladi. Karta to‘lov funksiyalarini va jamoaning mezbonlik o‘yinlariga tashrif buyurish uchun mavsumiy abonementni o‘zida birlashtirib, undan ham kundalik to‘lovlar, ham stadionga kirish uchun yagona vosita sifatida foydalanish imkonini beradi.
Andijondagi o‘yin mamlakatning eng kuchli klublari o‘rtasidagi sport bellashuvi va muxlislar uchun qo‘shimcha formatlarni o‘zida mujassam etib, katta futbol bayrami muhitini yaratadi. O‘yinning boshlanishi — 15-mart kuni soat 19:30 da “Bobur Arena” stadionida.

UZCARD — титульный спонсор Суперкубка Узбекистана 2026
15 марта на стадионе «Бобур Арена» в Андижане состоится матч за Суперкубок Узбекистана между футбольными клубами «Нефтчи» и «Пахтакор». Титульным спонсором встречи выступает национальная платёжная система UZCARD.
Суперкубок остаётся одним из самых ожидаемых спортивных событий года и традиционно собирает внимание болельщиков со всей страны. Статус титульного спонсора позволяет UZCARD дополнить программу матча специальными активностями для зрителей.
На территории стадиона будет работать фан-зона UZCARD с интерактивными форматами: футбольными челленджами, тематическими активностями и фотозоной, а также игровыми механиками с фирменным мерчем.
Поддержка футбольных инициатив со стороны UZCARD также включает запуск Fan Card — карты болельщика, выпускаемой UZCARD совместно с Universalbank для болельщиков футбольного клуба «Нефтчи». Карта объединяет платёжные функции и сезонный абонемент на посещение домашних матчей команды, позволяя использовать единый инструмент как для повседневных платежей, так и для доступа на стадион.
Матч в Андижане объединит спортивное противостояние сильнейших клубов страны и дополнительные форматы для болельщиков, создавая атмосферу большого футбольного праздника. Начало встречи — 15 марта в 19:30 на стадионе «Бобур Арена».