2024-yil 24-oktyabr kuni UZCARD kompaniyasining 20-yilligiga bag‘ishlangan UZCARD FORUM 2024 – moliyaviy texnologiyalar sohasidagi keng ko‘lamli tadbir bo‘lib o‘tadi. Ikki yildan buyon o‘tkazib kelinayotgan mazkur forum O‘zbekiston bank va moliya-texnologiya sohasi yetakchilarini birlashtiradi.
2004-yildan beri UZCARD naqd pulsiz hisob-kitoblarni kundalik hayotning ajralmas qismiga aylantirgan zamonaviy texnologiyalar va yechimlarni joriy etib, mamlakat moliya bozorini rivojlantirish ustida faol ish olib bormoqda.
Joriy yilda forum bank, moliya-texnologiya kompaniyalari, davlat tuzilmalari va xalqaro ekspertlarning 500 dan ortiq vakillarini InterContinental Trilliant mehmonxonasida to‘playdi. Unda moliya sektorining kelajagini shakllantiruvchi dolzarb tendensiyalar va muammolar muhokama qilinadi.
Forum doirasida quyidagi asosiy mavzularga bag‘ishlangan amaliy dastur taqdim etiladi:
• OPEN Banking: yo‘nalishlar va tendensiyalar – ochiq bank texnologiyalari moliyaviy ekotizimni o‘zgartirish jarayonini davom ettirmoqda. Suhbat ishtirokchilari ochiq API va yangi raqamli platformalar an’anaviy bank xizmatlarini qanday o‘zgartirishini hamda ularni foydalanuvchilar uchun yanada qulayroq qilish yo‘llarini muhokama qiladilar.
• Moliya sohasida axborot xavfsizligiga zamonaviy tahdid va xatarlar – raqamli tahdidlar soni ortib borayotgan sharoitda kiberxavfsizlik birinchi o‘ringa chiqmoqda. Mutaxassislar ma’lumotlarni himoya qilish va xavf-xatarlarni boshqarish bo‘yicha amaliy yechimlarni taklif etadilar.
• Ish haqi va xodimlarni rag‘batlantirish sohasidagi tendensiyalar – sessiya doirasida ishtirokchilar kompensatsiyalar, imtiyozlar va mukofotlarning zamonaviy modellarini muhokama qiladilar. Xodimlarning ish samaradorligini oshirish uchun qanday yangi yondashuvlarni qo‘llash mumkin?
• Ma’lumotlar xavfsizligini ta’minlashda regulyatorlar va qonunchilik tashabbuslarining roli – axborot xavfsizligi sohasidagi qonun hujjatlarining eng muhim jihatlari muhokamasi. Sessiya doirasida ekspertlar normativ-huquqiy bazadagi joriy va kelgusi o‘zgarishlarni ko‘rib chiqadilar.
• Muvaffaqiyat energiyasi: xodimlarni ishga to‘liq jalb etilishi kompaniya muvaffaqiyatining kaliti sifatida – interaktiv kviz forum ishtirokchilariga o‘z xodimlarini jalb qilish darajasini baholash va motivatsiya bo‘yicha eng yaxshi amaliyotlarni o‘rganish imkonini beradi.
• O‘zbekistonda BNPLni joriy etish istiqbollari – «Hozir sotib oling, keyin to‘lang» modeli dunyoda va O‘zbekistonda faol ommalashmoqda. Forum ishtirokchilari BNPL qanday qilib mamlakat iste’mol bozorini o‘zgartirishi va chakana savdo do‘konlarining mavqeini mustahkamlashi mumkinligini muhokama qiladilar.
• Naqd pulsiz to‘lovlar va transport tizimlari sohasidagi innovatsiyalar – ATTO hamkori jamoat transporti uchun kontaktsiz to‘lov tizimlari sohasidagi eng yangi ishlanmalarni taqdim etadi.
• O‘zbekiston moliya sektorining kelajagi – prognozlar va rivojlanish istiqbollari, mamlakat fintex ekotizimini yanada rivojlantirishga ta’sir qiluvchi innovatsiyalar muhokamasi.
Ushbu va boshqa ko‘plab muhim mavzular UZCARD FORUM 2024 ishtirokchilari o‘rtasida qizg‘in munozaralar va faol fikr almashish uchun asos bo‘ladi.
Shuningdek, tadbir doirasida bank sektori uchun UZCARD EXPO 2024 ixtisoslashtirilgan fintex ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi.
UZCARD yangi mahsulotlari taqdimoti
Elektron to‘lovlar bozorida yetakchi bo‘lgan UZCARD naqd pulsiz hisob-kitoblarni yanada takomillashtirishga qaratilgan eng yangi yechimlarni taqdim etadi. Forum ishtirokchilari mijozlar uchun xizmatlarni yaxshilash maqsadida joriy etilishi rejalashtirilgan innovatsiyalarni birinchilardan bo‘lib ko‘rishlari mumkin. Bundan tashqari, xalqaro kompaniyalar mutaxassislari ishtirokidagi panel muhokamalarda ilg‘or texnologiyalar va eng yaxshi amaliyotlar haqida ko‘proq ma’lumot olish imkoniyatiga ega bo‘ladilar. Mutaxassislar boshqa mamlakatlarda muvaffaqiyatli yechimlarni joriy etish tajribasi va ularni O‘zbekiston sharoitiga moslashtirish masalalarini muhokama qiladilar.
Forum hamkorlari
UZCARD FORUM 2024 quyidagi hamkorlar va forumning boshqa ishtirokchilar ko‘magida o‘tkaziladi: HUAWEI, Fido-Biznes, CISCO, ЭКОПСИ, VK Tech, HP, Btech, ATTO, Plum Technologies, ERA, Qand, KAFOLAT.
Forum ishtirokchilarini ishchi sessiyalar oralig‘ida yana bir yorqin voqea – Uzcard Awards 2024 taqdirlash marosimi kutmoqda. Bu tadbir allaqachon yaxshi an’anaga aylanib, forumning eng hayajonli va kutilgan qismlaridan biri sifatida ko‘rilmoqda. Marosim doirasida O‘zbekistonning fintex sohasini rivojlantirishga salmoqli hissa qo‘shgan eng yaxshi banklar va kompaniyalar taqdirlanadi. Forum mehmonlari joriy yil yakunlari bo‘yicha nufuzli mukofotlarga kimlar sazovor bo‘lishi va qaysi loyihalar eng yuqori natijalarga erishganini birinchilardan bo‘lib bilib olishadi.
Shuni ta’kidlash joizki, tadbirda ishtirok etish uchun ro‘yxatdan o‘tish allaqachon boshlangan. Forumning rasmiy veb-sayti https://forum.uzcard.uz/ orqali ro‘yxatdan o‘tib, siz ham ushbu ulkan tadbirning bir qismiga aylanishingiz mumkin.

UZCARD FORUM 2024: OPEN BANKING – Будущее финтеха
24 октября 2024 года состоится UZCARD FORUM 2024, масштабное мероприятие в области финансовых технологий, приуроченное к 20-летию компании UZCARD. Форум, проводимый уже второй год подряд, объединит лидеров банковского и финтех-сектора Узбекистана.
С 2004 года UZCARD активно работает над развитием финансового рынка страны, внедряя современные технологии и решения, которые сделали безналичные расчёты неотъемлемой частью повседневной жизни.
В этом году форум соберет более 500 представителей банков, финтех-компаний, государственных структур и международных экспертов в InterContinental Trilliant для обсуждения актуальных трендов и вызовов, формирующих будущее финансового сектора.
В рамках форума будет представлена деловая программа, посвященная ключевым темам:
• Open Banking: тренды и тенденции — открытые банковские технологии продолжают преобразовывать финансовую экосистему. Спикеры обсудят, как открытые API и новые цифровые платформы могут изменить традиционные банковские услуги и сделать их более доступными для пользователей.
• Современные угрозы и вызовы информационной безопасности в финансовом секторе — кибербезопасность выходит на первый план в условиях роста числа цифровых угроз. Эксперты предложат практические решения для защиты данных и управления рисками.
• Тренды в области оплаты труда и мотивации персонала — в рамках сессии участники обсудят современные модели компенсаций, льгот и премирования. Какие новые подходы можно использовать для повышения эффективности работы сотрудников.
• Роль регуляторов и законодательных инициатив в обеспечении безопасности данных – обсуждение важнейших аспектов законодательства в области информационной безопасности. В рамках сессии эксперты рассмотрят текущие и предстоящие изменения в нормативно-правовой базе.
• Энергия успеха: вовлеченность сотрудников как ключ к успеху компании – интерактивный квиз позволит участникам форума оценить уровень вовлеченности своих сотрудников и узнать о лучших практиках мотивации.
• Перспективы внедрения BNPL в Узбекистане – модель «Покупай сейчас, плати потом» активно завоевывает популярность в мире и в Узбекистане. Участники форума обсудят, как BNPL может изменить потребительский рынок страны и укрепить позиции розничных магазинов.
• Инновации в сфере безналичных платежей и транспортных систем – партнер ATTO представит новейшие разработки в области бесконтактных платежных систем для общественного транспорта.
• Будущее финансового сектора Узбекистана – прогнозы и перспективы развития, обсуждение инноваций, которые повлияют на дальнейшее развитие финтех-экосистемы страны.
Эти и множество других важных тем станут основой для оживлённых дискуссий и активного обмена мнениями среди участников UZCARD FORUM 2024.
Также в рамках мероприятия пройдет специализированная финтех выставка UZCARD EXPO 2024 для банковского сектора.
Презентация новых продуктов от UZCARD
Являясь лидером на рынке электронных платежей, UZCARD представит новейшие решения для дальнейшего совершенствования безналичных расчётов. Гости форума смогут первыми увидеть, какие инновации планируется внедрить для улучшения клиентского опыта. Кроме того, узнать больше о передовых технологиях и лучших практиках на панельных дискуссиях с участием экспертов из международных компаний, которые обсудят опыт внедрения успешных решений в других странах и их адаптацию к реалиям Узбекистана.
Партнеры в организации форума
UZCARD FORUM 2024 пройдет при поддержке партнеров и других участников форума: HUAWEI, FidoBiznes, CISCO, ЭКОПСИ, VK Tech, HP, Btech, ATTO, Plum Technologies, ERA, Qand, KAFOLAT.
Между деловыми сессиями участников форума ждёт ещё одно яркое событие — церемония награждения Uzcard Awards 2024. Это мероприятие уже становится доброй традицией и одной из самых волнительных и ожидаемых частей форума. В рамках церемонии будут отмечены лучшие банки и компании, внесшие значительный вклад в развитие финтех-сектора Узбекистана. Гости форума первыми узнают, кто станет обладателем престижных наград и чьи проекты достигли самых высоких результатов по итогам текущего года.
Отметим, что уже сейчас открыта регистрация для участия в мероприятии. Вы можете стать частью этого масштабного события, пройдя регистрацию на официальном сайте форума https://forum.uzcard.uz/