UZCARD Orol dengizi tubiga 2000 ta koʻchat ekadi - UZCARD
UZCARD Orolboʻyi ekotizimini muhofaza qilish dasturining ishtirokchisi boʻlish orqali Orolboʻyi mintaqasini qayta tiklash boʻyicha istiqbolli ijtimoiy tashabbusni qoʻllab-quvvatladi. UZCARD va loyiha tashabbuskori BMT Rivojlanish dasturi oʻrtasida 2000 ta saksovul koʻchatlarini ekish toʻgʻrisida bitim imzolandi.
Orol dengizi tubida choʻl oʻsimliklarini ekish birdaniga bir nechta ijobiy natijalarga olib keladigan istiqbolli dasturdir. Kuchliroq boʻlgandan soʻng, oʻsimliklar tuproqni ushlab turishga, tuzlar va qumlarning tarqalishini toʻxtatishga yordam beradi. Bu esa atrof-muhitni mahalliy aholi uchun yanada sogʻlomlashtiradi va yaxshilaydi. Bundan tashqari, qulay mikroiqlim himoyalangan hududda hayvonot va oʻsimlik dunyosining rivojlanishiga faol taʻsir koʻrsatadi.
UZCARD faoliyati ijtimoiy yoʻnaltirilgan boʻlib, u nafaqat moliyaviy texnologiyalar sohasidagi mahsulot va xizmatlar sifatini oshirishga qaratilgan. Kompaniya jamiyat va atrof-muhit oldidagi mas’uliyatni ham chuqur his qiladi. Chunki, aynan shu omillarga hozirgi va kelajak avlodlarning hayot sifati uzviy bogʻliqdir. UZCARDning mintaqadagi vaziyatni oʻzgartirishga yordam berish toʻgʻrisidagi qarori kompaniya xodimlari tomonidan faol qoʻllab-quvvatlandi. Ular Orol tubini yashillashtirish jarayonida bevosita ishtirok etish tashabbusi bilan chiqdilar.

UZCARD высадит 2 000 саженцев на дне Аральского моря - UZCARD
UZCARD поддержал перспективную социальную инициативу возрождения региона Приаралья, став участником программы сохранения экосистемы Аральского моря. Соглашение о высадке 2 000 саженцев саксаула было подписано между UZCARD и инициатором проекта – ПРООН.
Посадка пустынных растений на дне Арала – перспективная программа, которая будет иметь сразу несколько положительных результатов. Окрепнув, растения помогут сдерживать почву, останавливать распространение солей и песков, сделав окружающую среду более здоровой и благополучной для местных жителей. Кроме того, благоприятный микроклимат даст активный старт развитию животного и растительного мира в защищаемой зоне.
Деятельность компании UZCARD является социально-ориентированной и строится не только с точки зрения улучшения качества продуктов и услуг в секторе финансовых технологий, но и ответственности перед обществом и окружающей средой, от которой зависит качество жизни как нынешнего, так и будущего поколений. Решение UZCARD помочь изменить ситуацию в регионе, активно поддержали сотрудники компании, выступив с инициативой принять непосредственное участие в озеленении территории дна Аральского моря.