UZCARD da talabalar uchun ochiq eshiklar kuni boʻlib oʻtdi - UZCARD
23 iyun kuni UZCARD da kompaniya Bosh direktori Olimjon Zokirovning tanlovli saralashdan oʻtib, kompaniyada stajirovkaga qabul qilinishni istagan oliy oʻquv yurtlari talabalari va bitiruvchilari bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Bunday uchrashuvlarni tashkil eish, UZCARD rahbariyatining iqtidorli talabalar bilan muloqot qilishi yaxshi an’anaga aylanib ulgurdi. Norasmiy yoqimli muhitda yigit-qizlar kompaniya va kelajakdagi majburiyatlar haqida koʻproq bilib oladilar, ushbu yoʻnalish ularga qiziq yoki qiziq emasligini tushunish imkoniyatiga ega boʻladilar. Eng yaxshilar, oxir-oqibat, stajirovkadan oʻtish va muvaffaqiyatli jamoaning bir qismiga aylanish imkoniyatiga ega boʻladilar.
Bugungi kunda UZCARD doimiy ravishda yosh iste’dodlarni izlamoqda. Kompaniyada yoshlar uchun stajirovkalar dasturi muvaffaqiyatli ishlab turibdi. Kompaniya uchun nomzodlarda biron-bir professional tajriba mavjudligi muhim emas, testlar orqali ularning analitik fikrlash, hissiy va ijtimoiy intellekti aniqlanadi. Shuningdek, kompaniya yangi gʻoyalarni yaratish qobiliyati va yakuniy natijaga intilish kabi fazilatlarni muhim deb biladi. Ishtirokchilar moliya texnologiyalari sohasida faol oʻrganadilar va rivojlanadilar. Stajirovkalar nomzodlarni haqiqiy faoliyat sharoitida koʻrish, ularning salohiyatini baholash imkoniyatini beradi.
Yosh nomzodlar uchun bu birinchi navbatda nazariyani amaliyot bilan birlashtirish va dolzarb kompetensiyalarga ega boʻlish imkoniyatidir. Treninglar va vorkshoplar koʻrinishidagi nazariy bilimlar bilan bir qatorda, nomzodlarga UZCARD jamoasi har kuni duch keladigan haqiqiy ish holatlari bilan shugʻullanish va hal qilish imkoniyatini beriladi. Stajyorni jamoaga kiritib, unga hamma narsada yordam beradigan murabbiy tayinlanadi. Bundan tashqari, talabalar oliy oʻquv yurtini bitirgunga qadar professional yoʻnalish toʻgʻri tanlanganligi toʻgʻrisida yakuniy qaror qabul qilish imkoniyatiga ega boʻladilar.
Eng muvaffaqiyatli nomzodlar kompaniyada qolish va oʻz martabalarini qurish imkoniyatiga ega boʻladilar.
Qanday qilib stajyor boʻlish mukinligi haqida bosqichma-bosqich yoʻriqnomani kompaniyaning veb-saytida quyidagi havola boʻyicha oʻqing: uzcard.uz

UZCARD held the open day for students - UZCARD
On June 23, UZCARD hosted a meeting of the General Director of the company Olimjon Zakirov with students and graduates of universities who wish to pass a competitive selection and get an internship at the company.
Organization of such meetings, communication between UZCARD management and talented students has already become a good tradition. In an informal friendly atmosphere, the guys learn more about the company and future responsibilities, get the opportunity to understand whether they are interested in this direction. The best ones eventually get the opportunity to get an internship and become part of a successful team.
Today UZCARD is in constant search of young talents. The company successfully operates an internship program for young people. It is not important for the company that candidates have any professional experience, tests determine their analytical thinking, emotional and social intelligence. The company also considers such qualities as the ability to generate new ideas and focus on the final result as important. Participants are actively learning and developing in the field of fintech. Internships provide an opportunity to see candidates in a situation of real activity, to assess their potential.
For young candidates, this is primarily an opportunity to combine theory with practice and acquire relevant competencies. Along with theoretical knowledge in the form of trainings and workshops, candidates are given the opportunity to engage and solve real work cases that the UZCARD team faces on a daily basis. By introducing a trainee into the team, a mentor is assigned to him, who helps him in everything. Plus, students get the opportunity to make a final decision about the correct choice of a professional direction even before graduation.
The most successful of the candidates get the opportunity to stay and build their career in the company.
The step-by-step instructions on how to become an intern, read on the company’s website at the link: uzcard.uz