Raqamli formatda bir zumda bepul chiqarilishi, bepul xizmat koʻrsatilishi va onlayn rasmiylashtirilishi bilan UZCARD virtual kartalari - UZCARD
Raqamli formatda bir zumda bepul chiqarilishi, bepul xizmat koʻrsatilishi va onlayn rasmiylashtirilishi bilan UZCARD virtual kartalari
UZCARD virtual toʻlov kartalari odatdagi plastik kartalarning qulay raqamli analogidir hamda chiqarish va elektron toʻlovlarni amalga oshirish qulay boʻlishi uchun maxsus ishlab chiqilgan.
Virtual karta qulay toʻlov vositasiga aylanishi mumkin, chunki u oddiy plastik kartaning deyarli barcha funksiyalariga ega: u bilan marketpleyslarda tovarlar va xizmatlarni sotib olish uchun hisob-kitob qilish, obunalarni toʻlash, valyuta ayirboshlash, pul oʻtkazmalarini olish va joʻnatish, transport haqini toʻlash va boshqa koʻp narsalarni amalga oshirish mumkin.
Kartani yaratish uchun atigi bir necha daqiqa vaqt ketadi va darhol undan foydalanishni boshlash mumkin. Buning uchun ilovani yuklab olish va roʻyxatdan oʻtish kerak xolos.
Uni bankka tashrif buyurmasdan ochish mumkin, bu esa vaqtni sezilarli darajada tejaydi va toʻlovlarni tezroq qilishni boshlashga imkon beradi.
Virtual kartalar oddiy kartalardek xavfsizlikga ega. Ulardan foydalanib Internetda hisob-kitoblarni amalga oshirishda, asosiy karta ma’lumotlari haqida tashvishlanmasa boʻladi. Bundan tashqari, onlayn toʻlovlar vaqtida oʻz bank ma’lumotlarini ishonchsiz joyda “qoldirish” xavfi minimal darajaga pasayadi. Shuningdek, eng yaqqol afzallik – mijoz uni yoʻqotolmaydi.
Koʻpgina banklar yangi mahsulotni baholab boʻldilar va virtual kartalarni chiqarishni faol ravishda oshirmoqdalar. UZCARD virtual kartalarini chiqaradigan banklar soni kundan-kunga koʻpayib bormoqda, bu esa mahsulotning foydalanuvchilar uchun qulayligini ortiradi. Bugungi kunda UZCARD virtual kartasini Plum toʻlov ilovasida yoki bir qator banklarning mobil ilovasida ochish mumkin: AT «Xalq banki», TBC Bank, “Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki” AJ, “Universal bank” ATB, “Garant bank” AJ, “Asakabank” AJ, “HAYOT BANK” AJ, “Asia Alliance Bank” ATB, “Mikrokreditbank” ATB, “Oʻzsanoatqurilishbank” ATB, «Biznesni rivojlantirish banki» ATB. Yana bir nechta banklar mahsulotni sinovdan oʻtkazish va ishga tushirish bosqichida.

Виртуальные карты UZCARD с моментальным бесплатным выпуском в цифровом формате, бесплатным обслуживанием и онлайн оформлением - UZCARD
Виртуальные карты UZCARD с моментальным бесплатным выпуском в цифровом формате, бесплатным обслуживанием и онлайн оформлением
Виртуальные платежные карты UZCARD являются удобным цифровым аналогом привычных пластиковых карт и разработаны специально для удобства выпуска и проведения электронных платежей.
Виртуальная карта может стать подходящим платежным инструментом, так как обладает функционалом, позволяющим полноценно использовать её для электронных платежей: ею можно рассчитываться за приобретение товаров и услуг в маркетплейсах, оплачивать онлайн подписки, осуществлять конвертацию, получать и отправлять денежные переводы и многое другое.
Всего пара минут уйдет на то, чтобы создать карту в платёжных приложениях или приложениях банков и можно сразу начать пользоваться ею.
Одно из преимуществ виртуальной банковской карты, что её можно открыть без посещения банка. Это существенно экономит время пользователей и позволяет быстрее начать решать вопросы, связанные с безналичными оплатами.
Виртуальные карты UZCARD также надежно защищены, как и классические пластиковые карты. Используя их при совершении расчетов в сети, можно также не переживать за данные основной пластиковой карты. Кроме того, снижается до минимума риск «оставить» свои банковские реквизиты в ненадежном месте при онлайн-платежах, а также виртуальную карту нельзя потерять, данные такой карты всегда можно восстановить.
Многие банки уже оценили новый продукт и активно наращивают выпуск виртуальных карт. Количество банков, выпускающих виртуальные карты UZCARD, увеличивается с каждым днем, что сказывается на удобстве продукта для пользователей. Открыть виртуальную карту UZCARD сегодня можно в платежном приложении Plum, либо в мобильном приложении ряда банков: АК «Народный банк», TBC Bank, АО «Национальный банк внешнеэкономической деятельности Республики Узбекистан», АКБ «Universal bank», АО «Асакабанк», АКБ «Азия Альянс банк», АКБ «Микрокредитбанк», АКБ «Узпромстройбанк», АКБ «Банк развития бизнеса». Еще несколько банков находятся на стадии тестирования и запуска продукта.