Venchur investitsiyalari bo‘yicha amaliy intensiv mashg‘ulotlarning ishga tushishi - UZCARD
12-fevraldan 16-fevralgacha “UzAngels” biznes klubi “UZCARD Ventures” korporativ fondi ko‘magida va xalqaro ekspertlar ishtirokida venchur investitsiyalar bo‘yicha oflayn intensiv mashg‘ulotlar o‘tkazmoqda.
Kurs foydali sarmoyalar uchun startaplarni qidirish va baholashni, O‘zbekiston bozorida va xorijda muvaffaqiyatli chiqish strategiyalarini yaratishni o‘rganishni istaganlar uchun maxsus tayyorlangan.
Kursda venchur fondlarni boshqarish va startaplarni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha 20 yillik tajribaga ega xalqaro ekspertlar sizga investitsiyalaringizni qanday saqlab qolish, to‘plash va ko‘paytirishni o‘rgatadi.
5-fevral kuni “Venchur investitsiyalariga kirish” mavzusida bepul mahorat-darsi bo‘lib o‘tadi. U yerda ekspertlar venchur bozorinring tuzilishi, startaplarga qanday va nima uchun sarmoya kiritish, o‘z kapitalingizni qanday qilib ishlashga majbur qilish va yuqori xavfli loyihalarga investitsiya kiritishda xavfni qanday kamaytirishingiz mumkinligi haqida so‘zlaydilar.
Kursning to‘liq dasturi quyidagi mavzular bo‘yicha to‘rt kunlik intensiv amaliy mashg‘ulotlarni o‘z ichiga oladi:
Startaplarni qidirish va saralash
Loyihalarni baholash
Investitsiyalarni xatarlardan himoya qilish
Startaplar uchun qiymatlarni taqdim yetish
Bitimning huquqiy tuzilishi
Investitsiyalardan chiqish strategiyasini yaratish
Xalqaro investitsiyalarning xususiyatlari
Kurs ishtirokchilari nafaqat turli investitsiyalash strategiyalari haqida nazariy bilimlarga, balki investitsiya amaliyotiga ham ega bo‘ladilar. Kursda mutaxassislar bilan birgalikda investitsiya izlashda haqiqiy startaplarni baholash imkoniyati mavjud bo‘ladi.
5-fevraldagi bepul mahorat-darsida yoki butun dasturda qatnashish uchun 2022-yil 31-yanvargacha ariza topshirish kerak. Batafsil ma’luot saytda.

Запуск практического интенсив-курса по венчурным инвестициям - UZCARD
C 12 по 16 февраля 2022 года клуб бизнес-ангелов “UzAngels” при поддержке корпоративного фонда “UZCARD Ventures” проводит офлайн интенсив-курс по венчурным и ангельским инвестициям с участием международных экспертов.
Курс специально подготовлен для тех, кто хочет научиться искать, оценивать стартапы для выгодных вложений и создавать успешные стратегии выхода из инвестиций на рынке Узбекистана и за рубежом.
На курсе международные эксперты с 20-летним опытом управления венчурными фондами и запуска стартапов научат как минимизировать риски потерь и преумножать капитал при инвестировании в стартапы.
5 февраля пройдет бесплатный мастер-класс на тему “Введение в венчурные инвестиции” где эксперты расскажут как устроен венчурный рынок, как и зачем инвестировать в стартапы, как заставить свой капитал работать и как снизить риск при инвестировании в высокорисковые проекты.
Полная программа курса включает четыре дня практического интенсива по темам:
• Поиск и отбор стартапов
• Оценка проектов
• Защита инвестиций от рисков
• Предоставление ценности для стартапов
• Юридическое структурирование сделки
• Создание стратегии выхода из инвестиций
• Особенности международных инвестиций
Участники курса получат не только теоретические знания о разных стратегиях инвестирования, но и практику инвестиций. На курсе будет возможность вместе с экспертами оценить реальные стартапы в поиске инвестиций.
Чтобы принять участие в бесплатном занятии 5 февраля или во всей программе, необходимо до 31 января 2022 года подать заявку.  Больше информации на сайте.