Hozirgi vaqtda moliyaviy tashkilotlar, davlat organlari, banklar va toʻlov tashkilotlari tomonidan firibgarlikka qarshi kurashish maqsadida barqarorlikni ta’minlash va moliyaviy jinoyatlarga qarshi kurashishga qaratilgan kompleks chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda. Foydalanuvchilar mablagʻlarini himoya qilish vositalarini joriy etish vaqti-vaqti bilan onlayn toʻlovlar, pul oʻtkazmalari va ba’zi bank funksiyalari kabi ayrim servislarning ishlashiga oʻzgartirishlar kiritishi mumkin.
Ma’lumotlarni identifikatsiyalash va tekshirish boʻyicha tashqi davlat servislari faoliyatidagi vaqtinchalik oʻzgarishlar tufayli foydalanuvchilarning bir qismida ma’lumotlarni tasdiqlash talab etiladigan ayrim operatsiyalarni amalga oshirishda cheklovlar yuzaga kelishi mumkin. Tashqi servislardagi ayrim oʻzgarishlar mobil ilovalardagi foydalanuvchi tajribasiga ham ta’sir qilishi mumkin.
Bunda, UZCARD toʻlov infratuzilmasi va barcha karta operatsiyalari – toʻlov, oʻtkazmalar va toʻlov servislaridan foydalanish – odatdagidek ishlashda davom etmoqda. Yuzaga keladigan cheklovlar toʻlov tizimining ishlashi bilan bogʻliq emas va vaqtinchalik xususiyatga ega. Texnik ishlar yakunlangach, servislar oʻrtasidagi oʻzaro aloqa odatdagi tartibda tiklanadi.
Raqamli xavfsizlikning asosiy qoidalarini eslatib oʻtamiz:
- banklar, toʻlov tashkilotlari va UZCARD xodimlari parollar, tasdiqlash kodlari va bank kartalari ma’lumotlarini soʻramaydi;
- soʻrov shoshilinch tuyulsa ham, shaxsga doir ma’lumotlarni uchinchi shaxslarga bermang;
- begona manbalardan olingan ilovalarni oʻrnatmang, faqat rasmiy mobil ilovalar va raqamli kanallardan foydalaning.
Agar toʻlov servislarining ishlashi boʻyicha savollaringiz paydo boʻlsa, har doim banklar va toʻlov tashkilotlarining rasmiy qoʻllab-quvvatlash xizmatlariga murojaat qilishingiz mumkin.
Ishonchingiz va tushunganingiz uchun rahmat.
UZCARD toʻlov infratuzilmasining ishonchli ishlashini ta’minlashni davom etadi va har doim foydalanuvchilar yonida.

Information for users of payment services
Today, financial institutions, public authorities, banks and payment organizations implement strategies aimed to ensure the stability and financial crime prevention in fraud combating. Implementation of users funds protection instruments may occasionally interrupt the functioning of certain services, such as online-payment, transfers and some bank functions.
Due to temporary changes in the operation of external government identification and data verification services, some users may experience restrictions when performing certain operations that require data verification. Individual changes to external services can also impact user experience in mobile applications.
At the same time, the UZCARD payment infrastructure and all card transactions – payments, transfers, and the use of payment services – continue to operate as usual. The restrictions that arise are not related to the operation of the payment system and are temporary. Once the technical work is completed, interaction between services will be restored to normal.
Please be reminded of the basic rules of digital security:
• employees of banks, payment organizations and UZCARD do not request passwords, confirmation codes and bank card details;
• do not disclose personal information to third parties, even if the request seems urgent;
• do not install apps from third-party sources, use only official mobile apps and digital channels.
If you have any questions about payment services, you can always contact the official support services of banks and payment organizations.
Thank you for your trust and understanding.
UZCARD continues to ensure the reliable operation of the payment infrastructure and is always close to users.